Chcą zmodernizować stadion w Gubinie, aby mieszkańcy nie musieli się go już wstydzić

Czytaj dalej
Fot. Michał Korn
Łukasz Koleśnik

Chcą zmodernizować stadion w Gubinie, aby mieszkańcy nie musieli się go już wstydzić

Łukasz Koleśnik

Jeśli wszystko się uda, to wkrótce miasto przygraniczne będzie mogło się pochwalić solidną, sportową infrastrukturą. Jesienią ma ruszyć budowa nowej hali sportowej, a w tym miesiącu zostanie przygotowany projekt modernizacji stadionu miejskiego...

Stadion w Gubinie nigdy nie był reprezentatywny. Można go uznać za unikalny, ponieważ w okolicy nie ma tego typu obiektu sportowego w takim stylu. Nie był jednak kompleksowo modernizowany od czasów wojny i to widać. Dodatkowo każdego roku pojawiają się nowe problemy, z którym Miejski Ośrodek Sportu (MOS) w Gubinie musi sobie radzić. W ostatnim czasie największymi był kiepski stan murawy oraz dostęp do wody, za pomocą której murawa miała być nawadniana. Wkrótce jednak to wszystko ma pójść w niepamięć. W Gubinie chcą tak zmodernizować stadion, aby mieszkańcy w mieście nie musieli się go już wstydzić.

Prace nad projektem są na ukończeniu. O modernizacji stadionu rozmawiamy z burmistrzem Bartłomiejem Bartczakiem. - Gotowy projekt powinniśmy mieć w rękach już w tym miesiącu - zapewnia włodarz.

Jak mówi burmistrz, po przeprowadzonych pracach będzie to praktycznie nowy stadion.

- Bierzemy pod uwagę właściwie wszystko. Bieżnię, trybuny, oświetlenie, szatnie oraz miejsca parkingowe - wymienia Bartczak.
Burmistrz liczy również na to, że miejscowy klub piłkarski, Carina Gubin, awansuje do drugiej ligi.

- Rozmawiałem z władzami klubu. Są takie ambicje, dlatego też musimy być przygotowani pod względem infrastruktury, jeśli ten cel udałoby się osiągnąć - zauważa Bartczak. - Dlatego też po modernizacji stadion w Gubinie miałby spełniać wymogi obiektu, na którym rozgrywane mogłyby być mecze piłkarskie drugiej ligi.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.