Chcesz zagłosować? Radni PO służą pomocą

Czytaj dalej
Fot. gorzow.pl
Jarosław Miłkowski

Chcesz zagłosować? Radni PO służą pomocą

Jarosław Miłkowski

Już tylko sześć dni zostało na głosowanie na budżet obywatelski. By ułatwić głosowanie, Platforma Obywatelska uruchamia punkty mobilne.

- Nie każdy z mieszkańców wie, jak się głosuje. A każdy ma dwa głosy. Jeden na propozycje rejonowe, a drugi na propozycje ogólnomiejskie. Nie trzeba głosować na propozycje ze swojej okolicy - mówiła wczoraj przy Studni Czarownic radna PO Izabela Piotrowicz. Wraz ze swoimi kolegami z klubu radnych zachęcała do głosowania na budżet obywatelski. Trwa ono do najbliższego wtorku do 14.00.

W tym roku każdy z nas może wybierać spośród ośmiu propozycji rejonowych i 59 ogólnomiejskich do zrealizowania w 2017 r. Głosować można przez internet oraz tradycyjnie. Karty do głosowania można pobrać i wrzucić do urn w ośmiu miejscach: w głównym holu magistratu przy ul. Sikorskiego 3-4, w urzędzie miasta przy ul. Myśliborskiej 3-4, w holu Urzędu Stanu Cywilnego oraz w galeriach: Nova Park, Askana i Manhattan. Poza tym w Kupcu Gorzowskim oraz stowarzyszeniu pomocy im. Brata Krystyna przy ul. Słonecznej 62-63.

Radni PO przygotowali też punkty mobilne, gdzie oprócz zbierania kart do oddania głosu będą także odpowiadać na pytania dotyczące głosowania. Dziś stanie on obok fontanny w parku Górczyńskim, jutro - przed Kupcem Gorzowskim, w poniedziałek - w pobliżu banku PKO przy ul. Słonecznej (w te dni od 14.00), a we wtorek przed Orbi przy ul. Marcinkowskiego (od 12.00).
W głosowaniu mogą brać udział gorzowianie urodzeni przed 1 stycznia 2004 r. Na karcie trzeba podać swoje imię i nazwisko oraz adres.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.