Choć rozjedziemy się do różnych miast, to nie zwolnimy tempa

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Choć rozjedziemy się do różnych miast, to nie zwolnimy tempa

Natalia Dyjas-Szatkowska

O przyszłości stowarzyszenia, „Młodzi Lokalni”, jego najbliższych planach i celach rozmawiamy z jego prezes, Malwiną Wilińską.

Początek roku to czas studniówek. Sporo członków „Młodych Lokalnych” jest właśnie tegorocznymi maturzystami. Czy to coś zmieni w waszej działalności?

Przeprowadzając wcześniejsze rozmowy z członkami, to raczej większość osób wyjedzie z miasta na studia. Ale to nie oznacza, że kończymy współpracę i działalność w stowarzyszeniu.

To jak będziecie działać w nowych miejscowościach?

Będziemy się skupiać w swoich nowych miejscowościach, na pozyskiwaniu kontaktów, które mogą pomagać w działalności stowarzyszenia w Zielonej Górze.

A w najbliższym czasie?

Teraz szykujemy się do wiosennej akcji rekrutacyjnej, która będzie polegała na zachęcaniu do angażowanie się w życie miasta. Przedstawimy też plany i dotychczasowe działania. Chcemy zachęcić młodych ludzi, by próbowali swych sił w działaniach pozaszkolnych. Bo przecież szkoła to nie wszystko.

Jakie jeszcze macie plany jako stowarzyszenie?

Złożyliśmy teraz wniosek na konkurs grantowy. Jeśli uda się dostać pieniądze, to będziemy kręcić film o pionierach Zielonej Góry. Członkowie stowarzyszenia wcielą się w aktorów. Angażujemy się też w działania DKMS-u. Będziemy wolontariuszami podczas rejestracji dawców szpiku. Został nam też, w ramach budżetu obywatelskiego, jeszcze jeden mural, więc będziemy się starać zrealizować ten projekt do końca.

Wróćmy do tego pomysłu z kręceniem filmu. Czy pionierzy też są w to w jakiś sposób zaangażowani?

Będziemy mieli spotkania ze stowarzyszeniem Pionierów Zielonej Góry. Będziemy szerzyć zielonogórską historię. Myślę, że jest to bardzo fajna integracja międzypokoleniowa. Może narodzi się z tej współpracy kolejny pomysł? I będziemy współpracować częściej ze starszymi pokoleniami naszego miasta.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.