Chociaż trochę węgla dla bydgoszczan będzie za darmo

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Katarzyna Piojda

Chociaż trochę węgla dla bydgoszczan będzie za darmo

Katarzyna Piojda

Najbiedniejsi bydgoszczanie mogą liczyć na dopłatę do zakupu opału.

Z życia wzięte: 5-osobowa rodzina ze Śródmieścia to bezrobotna mama, tata od dłuższego czasu szukający pracy i czworo dzieci. Zajmują 3-pokojowe mieszkanie należące do ADM.

Żyją z tego, co da gmina, czyli zasiłków. To miesięcznie łącznie 1723 złote na rękę. Plus 500 plus razy cztery, bo na wszystkie dzieci.

Rejonowe ośrodki pomocy społecznej zaczynają przyznawać zasiłki celowe na zakup opału. - Szacujemy, że u nas skorzysta z tej formy pomocy około 600 rodzin na ponad tysiąc ogółem - mówi Violetta Waryszewska, zastępca kierownika ROPS Śródmieście. 

Na terenie Bydgoszczy działa 6 rejonowych ośrodków pomocy - i klienci każdego mogą starać się o dopłatę do zakupu opału. 

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać dopłatę do zakupu opału? Kto może liczyć na pomoc? Dowiesz się, czytając pełną wersję artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.