Chociaż ulica nie ma jeszcze nazwy, będzie niedługo gotowa

Czytaj dalej
Fot. Józef Piasecki
Józef Piasecki

Chociaż ulica nie ma jeszcze nazwy, będzie niedługo gotowa

Józef Piasecki

Końca dobiegają prace przy remoncie tzw. drogi bez nazwy, która przez mieszkańców Kożuchowa jest uważana za część ul. Młynarskiej. Były już sugestie radnych, aby nadać jej nazwę – mówi z uśmiechem burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek.

– Do tej pory mieliśmy starą zużytą nawierzchnię drogi bez nazwy. Był tu beton połączony z asfaltem, czyli generalnie bałagan. Naprawdę, jak na drogowców w warunkach krajowych, to tutaj prace idą super. Wcześniej mieliśmy szeroki chodnik ale były w nim pozapadane płytki - opowiada Sławomir Plewa, mieszkaniec ulicy Młynarskiej w Kożuchowie. - Teraz jak widać, wszystko jest zerwane od a do z. Nawet wymieniono rury kanalizacyjne. Mamy także zamontowane nowe lampy przy chodniku. Jeszcze nie świecą. Podejrzewam, ze są odłączone ze względów bezpieczeństwa na wciąż trwające prace. Jako mieszkaniec jestem bardzo zadowolony. Wcześniej jeździło się samochodami po wielkich dziurach. Kiedyś oberwałem tutaj zawieszenie w swoim volkswagenie corrido – wspomina mieszkaniec przykoszarowej części miasta.

Sławomir Plewa
Józef Piasecki Sławomir Plewa, mieszkaniec ulicy Młynarskiej w Kożuchowie kiedyś zerwał tutaj zawieszenie swojego auta

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek wyjaśnia, że mimo trwających prac remontowych w tym rejonie, była konieczność otworzenia dla ruchu ulicy Koszarowej. – Jest tam pięć uliczek (Kościuszki, Koszarowa, Młynarska, Rataja i tzw. droga bez nazwy – uważana także za część ul. Młynarskiej) i wielu mieszkańców. Chodzi o możliwość dojazdu karetek pogotowia czy straży pożarnej. Obecnie trwają intensywne prace na ulicy Młynarskiej. Droga bez nazwy była najgorsza z nich, zrobiona z betonowych płyt. Były już sugestie radnych, żeby nadać jej nazwę – dodaje włodarz gminy.

Wartość inwestycji drogowych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 przy ul. Młynarskiej, Rataja, Koszarowej i Kościuszki w Kożuchowie wyniosła 1 mln 79 tys. 910, 25 zł i ma się zakończyć w listopadzie br. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowe BUD–DRÓG Ryszard Kwapiszewski z Kożuchowa.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.