Jakub Nowak

Chodniki są już gotowe

Roboty przy ul. św. Barbary trwają od kilku miesięcy. Zbliżają się już ku końcowi. Fot. arch. urzędu miasta Roboty przy ul. św. Barbary trwają od kilku miesięcy. Zbliżają się już ku końcowi.
Jakub Nowak

Prace przy remoncie ul. św. Barbary w Nowej Soli idą pełną parą. Chodniki są już gotowe, niedługo ruszą prace na skrzyżowaniu z ul. Kołłątaja.

Trwająca od kilku miesięcy inwestycja powoli zbliża się do końca. - Chodniki po obu stronach ulicy św. Barbary są już prawie gotowe, rozpoczęły się także prace przy łączniku do ul. Kościuszki - przyznaje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu.
Przypomnijmy: w ramach remontu ulicy św. Barbary zaplanowano również przebudowę zjazdów do posesji, dróg wewnętrznych obok Manhattanu oraz zagospodarowanie terenów zielonych na skrzyżowaniu ulic św. Barbary z Parkową.

Jak się dowiedzieliśmy, lada moment powinny rozpocząć się prace przy wyniesionym skrzyżowaniu z ul. Kołłątaja.Zwieńczeniem wszystkiego ma być nowy dywanik asfaltowy.

Za niecały tydzień powinniśmy z kolei poznać wykonawcę przebudowy ulic Kupieckiej i Kołłątaja wraz z łącznikiem niedaleko Kościuszki. Wspomniana inwestycja ma „dopełnić” prace, które kończą się przy ul. św. Barbary. W planach jest przebudowa ulic wraz z chodnikami, przebudowa skrzyżowania Kołłątaja-Kościuszki, budowa nowej kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. W ramach modernizacji łącznika zostanie ponadto wybudowana nowa droga dla pieszych i samochodów, zrewitalizowane mają zostać także tereny zielone w tym rejonie. Zakończenie prac zaplanowano wstępnie na sierpień tego roku.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.