Chory Oliwer z Nowej Wsi marzył o elektrycznej hulajnodze. Na pomoc czekają kolejne dzieci

Czytaj dalej
Fot. materiały Fundacji Dziecięca Fantazja
red.

Chory Oliwer z Nowej Wsi marzył o elektrycznej hulajnodze. Na pomoc czekają kolejne dzieci

red.

Dzięki działalności fundacji i stowarzyszeń wiele chorych dzieci, które na co dzień zmagają się z bólem i trudnościami, może przeżyć chwile radości. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, aby zapomnieć o codziennych problemach. Fundacja Dziecięca Fantazja pomogła zrealizować marzenie Oliwiera, pochodzącego z Nowej Wsi w powiecie międzyrzeckim. Dzięki zorganizowanej przez Fundację zbiórce pieniędzy Oliwier może się cieszyć z elektrycznej hulajnogi. Radość dziecka to też wielka radość rodziców.

Nowa Wieś:

Choroba to większa część jego życia

Oliwier mieszka w Nowej Wsi w powiecie międzyrzeckim. Właściwie nie pamięta już, jak to jest być zdrowym. Gdy miał 4 latka zdiagnozowano u niego złośliwego guza mózgu (IV stopień złośliwości). Operacja trwała 5 godzin. Mama chłopca nigdy nie zapomni słów lekarza - Zrobiliśmy co mogliśmy, reszta w rękach Boga. Guza nie udało się usunąć w całości, ponieważ naciekał na rdzeń. Okazało się także, że zablokował przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego i konieczne było założenie zastawki. Leczenie chemioterapią i radioterapią trwało 2 lata. Dziś Oliwier zmaga się z licznymi powikłaniami: lewostronny niedowład, wodogłowie, niedosłuch, subkliniczna niedoczynność tarczycy, wtórna niedoczynność nadnerczy, karłowatość.

Hulajnoga i chwile radości

Chłopiec w swoim krótkim życiu przeszedł bardzo wiele, a mimo to jest pogodnym, radosnym dzieckiem, które z całych sił stara się żyć jak rówieśnicy. Chłopiec miał jedno wielkie marzenie. Bardzo chciał dostać hulajnogę elektryczną z siedziskiem.
Chociaż spotkało go bardzo dużo trudnych doświadczeń, to jednak moment, w którym jego marzenie się spełniło, pokazał Oliwerowi, że życie przynosi również wspaniałe niespodzianki. Na nowej hulajnodze chłopiec będzie mógł jeździć po okolicy i wspaniale bawić się w towarzystwie rówieśników i bliskich. To wspaniały prezent, ponieważ dał 10-latkowi poczucie wolności i niezależności, z których często okrada go choroba.

Zamknięte w domach

Nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, jak bardzo pandemia utrudniła życie chorych dzieci. Są całkowicie odizolowane i praktycznie zamknięte w domach. Dlatego w tym okresie zarówno dzieci jak i ich rodzice szczególnie potrzebują pomocy. Tak samo ważne jak procedury medyczne jest ich dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie. Ta odrobinka radości jest ogromnie potrzebna.

Czekają inne dzieci

Pracownicy Fundacji Dziecięca Fantazja wiedzą, jak wiele innych dzieci czeka na pomoc.

Bardzo prosimy o pomoc w nagłośnieniu naszych działań. Po każdym artykule w mediach obserwujemy zależność, że napływa więcej listów chorych dzieci z danego regionu. Dzięki mediom rodzice i dzieci dowiadują się, ze mogą do nas napisać. Że jest jeszcze szansa na odrobinę radości. I o to również bardzo proszę. Mamy nadzieję, również na to, że po przeczytaniu informacji zgłoszą się kolejne osoby chętne do charytatywnej pomocy oraz wsparcia naszych działań.

Radość chorego dziecka to radość rodziców

Radość dziecka to również ogromna radość rodziców, których ze względu na wysokie koszty leczenia i rehabilitacji dzieci nie stać przeważnie nawet na małe przyjemności. Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. A dzieciństwo jest tylko jedno. I powinno mieć chociaż trochę radości i beztroski.

Co przyda się dzieciom? Dodatkowe niespodzianki, czyli puzzle, artykuły plastyczne i przybory szkolne na pewno przydadzą się w deszczowe dni i pozwolą kreatywnie i przyjemnie spędzić czas. Obecnie w bazie fundacji na swój magiczny moment czeka ponad 1000 ciężko chorych dzieci z całej Polski. Pomóżcie nam spełnić ich marzenia. Liczy się każda złotówka.
Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Jak można pomóc

Fundację Dziecięca Fantazja i jej podopiecznych można wesprzeć:
- Uczestnictwo w wybranej zbiórce na portalu https://www.wishsurfing.pl,
- Przez deklarację stałego wsparcia lub pojedynczą wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja W PIT-cie wystarczy wpisać nr KRS: 0000168783

Fundacja „Dziecięca Fantazja”

Jest to organizacja non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Przez 16 lat działalności spełniła ponad 7000 najskrytszych fantazji. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, niepełnosprawnością, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na:www.f-df.pl.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.