Ciągle jest dla kogo działać. Rock’n’roll i do przodu!

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

Ciągle jest dla kogo działać. Rock’n’roll i do przodu!

Zdzisław Haczek

– Na zespoły czeka duża, plenerowa scena i fajne nagrody! – zachęca Igor Skrzyczewski, kierownik artystyczny Festiwalu Miasto Rocka w Babimoście

Luty, a my już rozmawiamy o czerwcowym Ogólnopolskim Festiwalu Miasto Rocka w Babimoście...

Bo już teraz zapraszamy do wzięcia w nim udziału
zespoły rockowe, metalowe, punkowe, bluesowe, reggae’owe. Zgłaszajcie się!

Impreza, zainicjowana przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anetę Sybis-Jeż w 2009 roku, nabiera rozmachu.

Jest to w tej chwili chyba jeden z największych festiwali w województwie lubuskim. Będzie duża scena, festiwalowi mają towarzyszyć warsztaty perkusyjne, gitarowe, zlot motocyklowy.

Atrakcyjnie wyglądają nagrody...

Pierwsza nagroda to 3 tys. złotych plus nagranie w Studiu RecPublica w Lubrzy. Druga nagroda to 2 tys. zł, a trzecia tysiąc zł. Prócz tego nagroda publiczności i inne – w przygotowaniu.

W Babimoście zagrało już wielu pierwszoligowych wykonawców, m.in. Coma, Luxtorpeda, Proletaryat, Varius Manx, Agnieszka Chylińska... Kto będzie gwiazdą finału 8-11 czerwca br.?

Jeszcze nie powiemy. Czekamy na podpisanie umów. Warto obserwować profil festiwalu na Facebooku i stronę www.miastorocka.gokbabimost.pl. Stopniujemy napięcie!

Pod koniec marca nakładem Forum Art ma się ukazać „Kronika zielonogórskiego rocka”, przypominająca to, co działo się w Zielonej Górze na podziemnej scenie od 1989 roku. Też masz udział w tej historii.

Jestem w branży 19 lat. Organizowałem różnego rodzaju festiwale, od rockowych po jazzowe, dałem mnóstwo koncertów, głównie w klubie 4 Róże dla Lucienne. I dalej działam. Myślę o jakimś swoim miejscu, ale to w przyszłości. A w tej chwili zapraszam na koncerty w klubach. Już w sobotę w JazzKino wystąpi Jacek Stęszewski z Peweksówką,
3 marca w Kawonie Cadillac zagra Led Zeppelin, a 19 marca w klubie WySPa wystąpi Kat z Romanem Kostrzewskim. Wszędzie tam można mnie znaleźć, także z nieformalnym Stowarzyszeniem Art of Underground.

Ciągle jest dla kogo te koncerty robić. Ludzie chcą wiedzieć, gdzie zagra Analogs czy Warfist.

Oczywiście. Tyle lat mojego życia związanych jest z rock’n’rollem. Tego tak nie można rzucić w kąt, trzeba działać dalej. Mamy coraz więcej pomysłów. Szkoda, że nie ma już tego miejsca, jakim był klub 4 Róże dla Lucienne. No, ale coś się kończy, a coś zaczyna. Rock’n’roll i do przodu!

Nie ma pustki w mieście?

Nie. Kilka klubów na przestrzeni ostatnich lat zamknęło się i trzeba tę lukę wypełnić. Cały czas jest zapotrzebowanie. Mimo tego, że młodzież siedzi przed komputerami i gra w gry, jest też duże grono młodych ludzi, którzy chcą poznawać stare i nowe zespoły. Jest też duża ekipa starych załogantów,
którzy dalej chcą siedzieć w rock’n’rollu i w takim duchu słuchać muzyki.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.