Leszek Kalinowski

Ciekawe wydarzenia z powiatu krośnieńskiego

Leszek Kalinowski

Będzie m.in. modernizacja wału przeciwpowodziowego w gminach powiatu.

Krosno Odrzańskie - Najniższe podatki transportowe
Od 1 stycznia 2016 przez sześć lat - w gminie obowiązywać będą najniższe podatki od środków transportowych, na jakie zezwala ustawa. Taką decyzję podjęła rada miasta i gminy. Działania te wpisują się w politykę podatkową gminy Krosno Odrzańskie na lata 2016 - 2021.

Powiat krośnieński - Trzy miliony na wał przeciwpowodziowy
Sejmik woj. lubuskiego przyjął budżet 2016, a w nim 3 mln zł zapisano na modernizację wału przeciwpowodziowego Odry w gminach: Maszewo, Gubin, Krosno Odrzańskie. To ważna dla mieszkańców informacja, bo rzeka w ostatnich latach dawała się im mocne we znaki. W dokumencie tym znalazło się też 2,5 mln zł na remont drogi Krosno-Radnica.

Gubin - Ferie pełne atrakcji, zapisy trwają
Do 11 stycznia można zapisywać dzieci na zimowe ferie w Gubińskim Domu Kultury. W programie są m.in. wycieczki, ognisko z kiełbaskami, zajęcia artystyczne, szachy i wiele innych atrakcji.

Krosno Odrzańskie - Dobra współpraca przy finale
Dzięki współpracy CAK Zamek, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zespołu Szkół w Osiecznicy finał WOŚP(10 stycznia) będzie miał bogatą oprawę.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.