Tomasz Rusek

Cieszcie się światełkami, póki jeszcze są. Wiadomości z północy województwa

Na zdjęciu: montaż świateł i ozdób na początku grudnia. Fot. Tomasz Rusek Na zdjęciu: montaż świateł i ozdób na początku grudnia.
Tomasz Rusek

Krótkie informacje z Gorzowa, Górzycy, Drezdenka i Sulęcina.

Gorzów. Cieszcie się światełkami, póki jeszcze są
Jeszcze tylko w piątek i w sobotę będą cieszyły oko świąteczne iluminacje i ozdoby, którymi urząd przystroił centrum. Zgodnie z planem 10 stycznia zacznie się wielka akcja „sprzątania”, czyli demontażu świecących upiększeń: lampek, łańcuchów i figur. A jest co usuwać, ponieważ w sumie przystrojono ponad 80 latarni i około 30 drzew.
Przypomnijmy: w tym sezonie ozdoby wisiały w Gorzowie już od 3 grudnia. Było ich wyjątkowo dużo, bo miasto nie dość, że powiesiło swoje, to Gorzów rozświetliły także wypożyczone światełka. W sumie świąteczne iluminacje kosztowały budżet niemal 230 tys. zł (już z kosztami energii).

Gorzów. W sobotę na rynku demonstruje KOD
W sobotę, 9 stycznia w wielu miastach Polski odbywać się będą demonstracje Komitetu Obrony Demokracji. W Gorzowie protest będzie się na Starym Rynku o 14.00. - Motywem przewodnim będzie sprawa zawłaszczenia mediów publicznych - mówi Robert Krzych, jeden z organizatorów. Spodziewają się oni 200-300 osób.

Gorzów. Z ul. Zagrodowej znikną drzewa
- Dalsze zwlekanie z zadbaniem o bezpieczeństwo może doprowadzić do wypadku - mówi radny Grzegorz Musia-łowicz z Ludzi dla Miasta. W interpelacji do prezydenta prosi o wycinkę drzew przy ul. Zagrodowej, bo są zniszczone je m.in. bobry. Wycinka może być już w styczniu.

Górzyca. Poradnia ma już aparat USG
Do poradni ginekologicznej trafił aparat USG. Dzięki temu, mieszkanki gminy nie będą już zmuszone dojeżdżać na badania do szpitala w Słubicach. Urządzenie już działa.

Drezdenko. Szpital organizuje kolejną Białą Sobotę
Od 8.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 będą wykonywane bezpłatne badania, m.in. diagnostyka cukrzycy, morfologia krwi, badania CRP, EKG, ortopedyczne, słuchu, kości w kierunku osteoporozy oraz pomiar RR ciśnienia. W programie Białej Soboty są też porady lekarza medycyny sportowej, chirurga, kardiologa, internisty, diabetologa, ginekologa, położnej i dietetyczki. Takiej okazji nie można przegapić!

Sulęcin/Ośno Lubuskie. Dwaj bezdomni uniknęli śmierci
Policjanci podczas kontroli miejsc, w których mogą przebywać bezdomni, natknęli się na 42-latka. Po namowach mężczyzna podał dane znajomego, który zgodził się przyjąć go pod swój dach. Kolejnym mężczyzną, któremu udało się pomóc, był 67-latek z Ośna Lubuskiego. Mężczyzna przyszedł do sulęcińskiej komendy, bo chciał się ogrzać. Mundurowi razem z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej skierowali go do noclegowni i zapewnili ciepły posiłek. - Nie bądźmy obojętni i pomóżmy w tym okresie potrzebujących. O każdym przypadku należy alarmować. Informacje można przekazywać, dzwoniąc na 112 lub 997 - mówi Alina Słonik z sulęcińskiej policji. Informacje o miejscach dla bezdomnych uzyskamy też pod darmowym numerem: 800 109 160.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.