Andrzej Drobik

Cieszyn czeka na dworzec autobusowy i kolejowy oraz galerię handlową Stela

Cieszyn czeka na dworzec autobusowy i kolejowy oraz galerię handlową Stela
Andrzej Drobik

Najpóźniej wiosną w Cieszynie zostanie otwarty zintegrowany węzeł przesiadkowy autobusowy i kolejowy, na który mieszkańcy czekają od lat.

Niebawem zakończy się jedna z najważniejszych inwestycji w Cieszynie - budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego, który ma rozwiązać problemy komunikacyjne miasta. Dzięki tej inwestycji w jednym miejscu znajdą się przystanki autobusowe i dworzec kolejowy. Razem z powstającą naprzeciwko nową galerią handlową Stela węzeł przesiadkowy ma uporządkować to newralgiczne miejsce Cieszyna.

- Prace budowlane na węźle przesiadkowym wkroczyły w fazę końcową. Zakończone zostały już roboty budowlane związane z zabytkowym dworcem kolejowym. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w nowym budynku, który będzie pełnił funkcje obsługi pasażerów - przyznał Aleksander Cierniak, wiceburmistrz Cieszyna.

Zmiany w komunikacji

Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma obsługiwać pasażerów komunikacji kolejowej, ale także autobusowej - miejskiej i ponadlokalnej. Miasto pracuje nad stworzeniem systemu informatycznego, który ma służyć wszystkim pasażerom. W jego ramach uruchomiony zostanie m.in. e-bilet dla komunikacji miejskiej w Cieszynie. Na terenie dworca funkcjonować będą tablice z rozkładem jazdy, które będzie można śledzić także przez internet i specjalną aplikację na telefony komórkowe.

- W tym systemie komunikacja lokalna będzie prezentowana w oparciu o rzeczywistą lokalizację autobusów. Będąc na przystanku autobusowym będzie można uzyskać informację za ile minut przyjedzie autobus danej linii - tłumaczą przedstawiciele cieszyńskiego magistratu.

W dalszej części:

 • Jak można będzie płacić za bilety w autobusach
 • Co będzie na podziemnej kondygnacji galerii handlowej
 • Kiedy planowane jest otwarcie Steli
Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.