Andrzej Drobik

Cieszyn: Szpital z dużymi inwestycjami, ale wciąż bez lądowiska

Cieszyn: Szpital z dużymi inwestycjami, ale wciąż bez lądowiska Fot. Fot.Szpital Śląski
Andrzej Drobik

Sprzęt rentgenowski, nowoczesny aparat USG i sala intensywnej terapii - to efekt inwestycji Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Brakuje tylko lądowiska dla helikopterów, które pierwotnie miało powstać do końca 2017 roku.

Szpital Śląski w Cieszynie zakończył pierwszy etap dopo-sażania szpitalnego oddziału ratunkowego. Za nieco ponad 2 mln złotych placówka kupiła nowoczesny sprzęt. Za przeszło milion złotych udało się nabyć m.in. wysokiej klasy zautomatyzowany aparat RTG przeznaczony do diagnostyki pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- W SOR naszej placówki działają od teraz także trzy stanowiska wstępnej intensywnej terapii o wartości niemal pół miliona złotych. Ponadto zakupiliśmy nowoczesny aparat USG o wartości prawie 200 tysięcy złotych - mówi Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego.

Niestety, w ramach projektu nie udało się jeszcze wybudować najważniejszego dla funkcjonowania cieszyńskiego SOR obiektu - lądowiska dla helikopterów medycznych. Choć pierwotny termin oddania lądowisko już minął końcem zeszłego roku, lądowiska jak nie było, tak nie ma.

- Przetargi były już trzy, ale sytuacja na rynku budowlanym spowodowała, że bardzo wzrosły ceny tego typu usług, oferty składane w przetargach były dla nas nie do przyjęcia - mówi Czesław Płygawko.

W dalszej części:

 • Dlaczego warunki były nie do przyjęcia
 • Do kiedy obowiązuje prolongata
 • Gdzie jest lądowisko z kompozytu
Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.