Andrzej Drobik

Cieszyński dworzec odwiedzają już pierwsi podróżni. Długo na to czekali

Nowy dworzec robi wrażenie, teraz czas na nowe połączenia Fot. Andrzej Drobik Nowy dworzec robi wrażenie, teraz czas na nowe połączenia
Andrzej Drobik

Po trwającym wiele lat czekaniu, mieszkańcy Cieszyna mogą w końcu pochwalić się nowym dworcem. Co ważne, samorząd zapowiada też walkę o nowe połączenia kolejowe, tym razem z Bielskiem-Białą.

- Ten dworzec może być początkiem nowego otwarcia, przede wszystkim udało się uporządkować tę niezwykle ważną przestrzeń miejską - mówił Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna, podczas uroczystości oddania do użytku zintegrowanego dworca przesiadkowego w Cieszynie.

Ta inwestycja w założeniu miała rozwiązać problemy komunikacyjne w mieście. Przypomnijmy, że po bankructwie cieszyńskiego PKS tymczasowe przystanki autobusowe rozrzucono po całym mieście; ostatnio prowizoryczny dworzec znajdował się przy Wzgórzu Zamkowym, zabierając tym samym bardzo potrzebne w Cieszynie miejsca parkingowe.

W tę sobotę dworzec pod zamkiem zniknął, a całość ruchu skierowana została właśnie na ul. Hajduka. Co ważne, nowy budynek dworca ma obsługiwać zarówno komunikację kolejową, jak i autobusową. Ze zintegrowanego węzła przesiadkowego odjeżdżają już zarówno autobusy dalekobieżne, jak i komunikacja miejska.

Dalej piszemy:

 • co z przywróceniem do ruchu linii kolejowej nr 190,
 • jakie jeszcze będą zmiany przy ul. Hajduka.

 

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.