Co dalej z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze? Konkurs na stanowisko dyrektora wciąż trwa...

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Co dalej z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze? Konkurs na stanowisko dyrektora wciąż trwa...

Natalia Dyjas-Szatkowska

Ostatnio pisaliśmy o tym, że miasto ogłosiło konkurs na nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Okazuje się, że sprawa ma swój ciąg dalszy...

W miniony piątek, 4 grudnia, pisaliśmy o tym, że w biuletynie informacji publicznej zielonogórskiego urzędu 3 grudnia pojawił się komunikat o naborze na dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

W piątek, 4 grudnia, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych w zielonogórskim magistracie, Wioleta Haręźlak, tłumaczyła nam, że dotychczasowy dyrektor MOPS-u przejmie stanowisko po dyrektorze Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, gdyż ten drugi ma niebawem przejść na emeryturę.

- Nie wyrażałem zgody na zmiany i przejścia do innej placówki - mówi nam teraz Mieczysław Jerulank, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. - Nie byłem zainteresowany objęciem stanowiska dyrektora Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, zwłaszcza w kontekście mojego niedługiego przejścia na emeryturę. Chciałbym do tego czasu pracować w MOPS-ie i w sposób godny pożegnać się z pracownikami. O konkursie na nowego dyrektora MOPS-u dowiedziałem się od pracowników, którzy przyszli mnie o to zapytać, zaskoczeni tą wiadomością.

Mieczysław Jerulank mówi, że otrzymał pismo, iż z dniem 7 grudnia ma przenieść się do urzędu miasta i pisać strategię działania MOPS-u do 2030 roku. Co z propozycją zostania dyrektorem CIS-u? M. Jerulank twierdzi, że otrzymał ją od prezydenta, ale odmówił.

Miasto: konkurs na dyrektora jest ogłoszony

Co w poniedziałek, 7 grudnia, mówi o sprawie Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych?

- Konkurs na stanowisko dyrektora MOPS-u jest ogłoszony i nadal aktywny - mówi W. Haręźlak. - Czekamy na oferty. Pan dyrektor Jerulank nie przyjął tej wcześniejszej propozycji, o której mówiłam, a którą sam chciał objąć. W związku z tym prezydent utworzył nowe stanowisko, na które powołał pana Jerulanka. Od 7 grudnia pan Jerulank jest głównym specjalistą do spraw pomocy społecznej w urzędzie miasta, z miejscem pracy na ul. Podgórnej 22.

Co dalej? Będziemy wracać do sprawy.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.