Jakub Nowak

Co dalej z parkiem fizyki w Nowej Soli? Miasto czeka na decyzję

 Ogród Doświadczeń w Krakowie Fot. ogrodoswiadczen.pl Park ma powstać na wzór Ogrodu Doświadczeń z Krakowa.
Jakub Nowak

Projekt, związany z budową parku fizyki znalazł się na szóstym miejscu w województwie, jeśli chodzi o dofinansowanie. Czy pozwoli to na jego budowę?

Projekt naszego parku fizyki jest tam ostatecznie szósty (na 24 ocenione pozytywnie). Z jednej strony wydaje się, że to wysoko, z drugiej okazuje się, że może nam to nie wystarczyć, by dostać pieniądze. Pula na konkurs to bowiem ok. 12 mln zł, czyli mniej więcej tyle, ile wynoszą koszty realizacji pierwszych pięciu projektów. Znajdujemy się zatem minimalnie tuż pod kreską...

Pozostaje więc pytanie: co dalej? Czy park fizyki powstanie, czy jednak będziemy musieli obejść się smakiem? - Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych dniach - uspokaja póki co wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Nadzieją dla miasta są jeszcze oszczędności z pierwszych projektów, być może urząd marszałkowski uruchomi także jeszcze pewne dodatkowe środki. - Mam nadzieję, że będzie O.K. Bardzo proszę o trzymanie kciuków - kwituje całą sprawę wiceprezydent.

A my przypominamy, że przyszły park fizyki, czy raczej Centrum Matematyczno-Przyrodnicze w Nowej Soli, bo tak oficjalnie brzmi nazwa naszego projektu, ma funkcjonować w ścisłej współpracy ze wszystkimi nowosolskimi szkołami miejskimi. Teren zostałby ogrodzony, powstałyby ścieżki edukacyjne wraz z urządzeniami. W planach jest również budowa niedużego budynku z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć lekcyjnych.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.