Co, gdzie, kiedy w Nowej Soli, Sławie i Głogowie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum ,,GL"
pif, cs

Co, gdzie, kiedy w Nowej Soli, Sławie i Głogowie

pif, cs

Sprawdź, co będzie się działo w ten weekend.

Terminus A_Quo obchodzi 40. urodziny

Nowa Sól. Już w tę sobotę w siedzibie Teatru Edwarda Gramonta Terminus A Quo odbędzie się pierwszy wieczór jubileuszowy z okazji 40-lecia działalności.Z tej okazji pokaże on pięć spektakli (,,Antygonę”, ,,Wybór”, ,,Psiogło¬wiec z psem”, ,,Zawołanie” i ,,Zabawę w czekanie na zabawę”. W międzyczasie zostaną wręczone nagrody - P’TAQi dla najlepszych aktorów 2015.

,,Brunetki, blondynki” - przeboje Jana Kiepury

Sława. Koncert noworoczny pod hasłem „Karnawał z przebojami Jana Kiepury” odbędzie się w najbliższą niedzielę o 19.00 w kościele św. Michała Archanioła. W programie m.in. piosenki neapolitańskie, arie z operetek wiedeńskich czy choćby nieśmiertelny przebój „Brunetki, blondynki”.

Gdzie jest czwarty król, czwarty Mędrzec...


Nowa Sól.
Jak wszystkim wiadomo, trzech Mędrców ze Wschodu, zwanych w tradycji Trzema Królami, powitało Dzieciątko i hojnie je obdarowało złotem, mirrą i kadzidłem. Drogę rozświetlała im Gwiazda Betlejemska, a oni sami, Kacper, Melchior i Baltazar doczekali się własnego święta. Ale... czy jesteście pewni, że było ich trzech? Spektakl „Czwarty Król” opowiada o królu Kasjanie, czwartym z Mędrców, tym który się spóźnił. Czy dramat wędrowca z miasta Saveh jest w stanie wzruszyć do łez pustynny kamień? Czy poświęcenie czasu biednym, pokrzywdzonym i bezradnym to życiowy błąd nie do naprawienia? A może to właśnie droga do zbawienia? - odpowiedzi na te pytania znajdziemy podczas przedstawienia pt. ,,Czwarty Król”, które zobaczymy w niedzielę w sali widowiskowej NDK w wykonaniu uczniów CKZiU ,,Elektryk”.

,,Cytaty z Schulza” - grafiki Mariana Bocianowskiego

Nowa Sól. ,,Cytaty z Schulza” i ,,Ulica Krokodyli” to tytuły dwóch wystaw grafik Mariana Bocianowskiego, których wernisaż odbędzie się w piątek 22 bm. o 18.00 w Galerii Pod Tekstem (ul. Bankowa 3). Podczas uroczystego otwarcia o swoich inspiracjach literackich opowie sam artysta. Część grafik pochodzi też z prywatnej kolekcji Teresy Sienkiewicz.

,,Wszystko przez judasza” - komedia kryminalna

Głogów. Do czego służy mały otwór w drzwiach i co ma wspólnego z intrygą? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy wybierając się na spektakl „Wszystko przez judasza”. Ta niezwykle popularna komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie zagości na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury 6 lutego. Sztuka opowiada o perypetiach dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze, wiedzionych komediowym korowodem złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów. Anatomia wścibstwa, zazdrości, zdrady i chciwości. Matematyka perfidii, pomysłowości, hipokryzji i egoizmu. Świat naukowców kontra świat artystów - to wszystko znajdziemy w spektaklu łączącym twórczość Szekspira i Tarantino.

Trudny styczeń dla Muszkieterów

Nowa Sól. Zajmujący po dwunastu kolejkach piąte miejsce w grupie D drugiej ligi koszykówki mężczyzn, Muszkieterowie Nowa Sól, mają przed sobą bardzo pracowity i trudny styczeń. W sobotę w hali przy ul. Piłsudskiego zmierzą się z faworytem rozgrywek Górnikiem Wałbrzych, później 23 stycznia będą gospodarzami meczu z MKK Gniezno i 30 bm. wyjadą na kolejny trudny mecz z Sokołem Międzychód. Do końca rozgrywek zapowiada się więc bardzo ciekawa walka o udział w play offach (osiem drużyn).

pif, cs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.