PN, KOL, ACHA

Co, gdzie, kiedy? Wiadomości z regionu

PN, KOL, ACHA

Zarząd koła nr 8 Związku Sybiraków zaprasza na uroczyste spotkanie opłatkowo-noworoczne. Kiedy się odbędzie? Dopiero po Nowym Roku, 10 stycznia, godz. 11.00 - w gimnazjum nr 1 przy ul. Wyszyńskiego 101. Na spotkanie można zapisywać się w siedziby zarządu w każdy wtorek od godz. 10.00 do 13.00.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida informuje o zmianie godzin otwarcia. Chodzi o dni świąteczne i noworoczne. 23 grudnia biblioteka zamknięta zostanie o godz. 16.00. 24 grudnia i 2 stycznia biblioteka będzie nieczynna. 31 grudnia bibliotekarze zapraszają od 10.00 do 16.00

- Chętni mogą się zgłaszać jeszcze do 18 grudnia. Zapisy prowadzimy na stronie www.wosp.info.pl - mówi radny Filip Gryko, szef sztabu. W niedzielę pozostał jeszcze blisko 30 miejsc. - Można się jeszcze zapisać dzisiaj między godz. 16.00 a 18.00 w siedzibie UM przy al. niepodległości 13 - mówi radny Paweł Wysocki. Przypomnijmy, w ubiegłą środę F. Gryko na konferencji prasowej poinformował, że razem z innymi radnymi postanowił stworzyć zielonogórski sztab WOŚP. Kolejne spotkanie z wolontariuszami zaplanowane jest na 28 grudnia na godzinie 16.00 prawdopodobnie w Centrum Biznesu.

W niedzielę, w mediatece Światowid przy ulicy Słodowej 2 dzieci i młodzież wystawią dla wszystkich gości jasełka. Wspólne przedświąteczne kolędowanie rozpocznie się już o 15.00. Warto przyjść tego dnia do mediateki, by poczuć atmosferę zbliżających się wielkimi krokami świąt.

W sobotę, o godzinie 18.00, w świetlicy wiejskiej odbędzie się spotkanie świąteczne dla mieszkańców. Będzie można spędzić wspólnie wieczór w miłej, przedświątecznej atmosferze. Pamiętajcie, kto chce wziąć udział w spotkaniu, musi się na nie zapisać do jutra, u sołtysa lub opiekuna świetlicy.

Odwiedzi je po prostu z niewielkim opóźnieniem, bo w sobotę, 19 grudnia. Jeśli chcecie miło spędzić sobotni wieczór, przyjdźcie całą rodziną do sali wiejskiej na godz. 16.00. Wystąpi świetlicowa grupa aktorska. Dzieci ze świetlicy środowiskowej pokażą przedstawienie pt. „Porwanie choinek”. Będzie można podzielić się też opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. A na koniec świetlicę odwiedzi wytęskniony przez najmłodszych gość. Z pewnością nie zabraknie wspaniałych prezentów. Chcecie przekonać się, jakich? Koniecznie przyjdźcie w sobotę do świetlicy.

W środę, 16 grudnia, o godz. 15.00, w bibliotece odbędzie się wyjątkowy konkurs plastyczny pt. „Moja kartka świąteczna”. Każde dziecko, które się zgłosi, będzie miało godzinę na wykonanie świątecznej kartki. Następnie specjalne jury wybierze najładniejsze z nich. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody.

Stowarzyszenie Odra dla Turystów jest coraz większe. Rośnie liczba partnerów samorządowych, którzy chcą brać udział w projekcie uatrakcyjniania Odry. Jest ich już w sumie 15.

Partnerstwo Gmin Czerwieńsk, Dąbie, Sulechów zakwalifikowało się do II edycji konkursu organizowanego przez Związek Miast Polskich „Samorządowy Lider Zarządzania 2015”. Chodzi w nim o pokazanie dobrej współpracy między samorządami i np. sołectwami. 16 grudnia w Warszawie odbędzie się ostatni etap rywalizacji. Tam swoje projekty przedstawi dwanaście wyselekcjonowanych samorządów. Najlepsze zostaną nagrodzone. Główna nagroda to wyjazd studyjny do Norwegii dla przedstawicieli zwycięskiego samorządu.

PN, KOL, ACHA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.