Co ma żużel do wielkiego remontu?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Co ma żużel do wielkiego remontu?

Jarosław Miłkowski

O tym, że miasto dostało 3 mln zł na Fabryczną i Towarową na Zawarciu, pisaliśmy we wtorkowej, 26 stycznia, „GL”. - Prace ruszą w kwietniu - zapowiada wiceprezydent Łukasz Marcinkiewicz.

Urzędnicy chcą, żeby remont odbywał się etapami. To po to, by był on jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców i też kibiców żużla, którym będzie ciężko dotrzeć przez Fabryczną i Towarową na stadion przy ul. Śląskiej. A w sezonie na „Jancarzu” odbywa się kilkanaście imprez żużlowych. W tym roku praktycznie na każdą z nich (nie licząc zawodów wczesną wiosną) trzeba będzie jeździć objazdami.

Towarowa i Fabryczna zostaną zrobione praktycznie od zera. - Całe podłoże drogi będzie przebudowane. Będzie nowa nawierzchnia nośna i nakładka asfaltowa - mówi wiceprezydent.

Na skrzyżowaniu obu ulic będzie rondo. Miasto zadba też o porządne odwodnienie tych terenów, zwłaszcza ulicznej niecki pod mostem kolejowym, gdzie po większych opadach zawsze tworzy się „jeziorko”.

Remont będzie kosztował 6,65 mln zł. Zakończy się w tym jeszcze roku.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.