Co robić w Nowej Soli z wolnym czasem?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Katarzyna Doszczak

Co robić w Nowej Soli z wolnym czasem?

Katarzyna Doszczak

Wanda Świdzińska, prezes Nowosolskiej Akademii Rozwoju ma propozycje na każdy miesiąc

Czym jest Nowosolska Akademia Rozwoju? Jakie są jej zadania i dla kogo jest stworzone?
Jest to miejsce dla ludzi ze środowiska nowosolskiego. Nie ma znaczenia wiek czy płeć, ponieważ z naszej oferty może skorzystać każdy. Nie ma żadnych ograniczeń czy barier z wyjątkiem chęci, który musi posiadać każdy z uczestników warsztatów. Stowarzyszenie postanowiłam utworzyć wraz ze swoimi koleżankami. Podczas rozmów wpadłyśmy na taki pomysł, aby utworzyć coś co pozwoli na działanie, robienie czegoś fajnego. Jest to stowarzyszenie, które oferuje ludziom rozwój – osobisty, zbiorowy, w jednym wybranym kierunku, w poszukiwaniu pasji, poszukiwaniu nowej drogi. Obecnie stowarzyszenie ma już sześć lat. Mieści się w Gimnazjum nr 3 i oferuje bardzo wiele.

Jaka jest tematyka warsztatów? Czy są to warsztaty artystyczne, sportowe?
Na początku nie miałyśmy zdefiniowanej koncepcji warsztatów. Chciałyśmy spróbować z dwoma warsztatami, a z czasem to się rozbudowało. Zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe, taneczne, joga, warsztaty kulinarne, językowe, krawieckie, wymieniać można bez końca. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Na początku wyszukiwałyśmy odpowiednie osoby, specjalistów w danej dziedzinie, instruktorów, którzy mogliby wykazać swoją chęć poprowadzenia danych warsztatów. Na daną chwilę posiadamy już bazę specjalistów, z którymi współpracujemy. Jesteśmy wciąż otwarci na nowe pomysły i również nasi uczestnicy niejednokrotnie podrzucają nam pomysły na kolejne zajęcia.

Jakie są plany stowarzyszenia na najbliższe miesiące?
Zajęcia odbywają się tak, aby można było brać udział w każdym z nich, o ile ktoś wykaże taką chęć. Plan jest opracowany w takie sposób, aby weekendy były wolne od warsztatów, ponieważ jest to czas dla rodziny i domu. W czerwcu czeka nas Święto Solan, podczas którego organizujemy „Festiwal Kobiet Kolory Życia”. Przygotowałyśmy bogaty program. Będzie m.in. strefa dziecka szykowana przez zaprzyjaźniony Nowosolski Klub Mam. Starałyśmy się, aby tematem przewodnim była sól. Dlatego odbędzie się również zbiórka solniczek z przeznaczeniem wzbogacenia zbiorów Muzeum Miejskiego.

Jakie nadzieje na przyszłość stowarzyszenia?
Chciałybyśmy, aby nasze hasło: „Każdy pretekst jest dobry, aby się spotkać” nabrał autentycznego wymiaru. Jest możliwym pogodzić codzienne życie z zainteresowaniami, dodatkowymi zajęciami i tematycznymi spotkaniami. Można przyjść, porozmawiać i zobaczyć, a może się okazać, że właśnie odkryjecie w sobie nowe drogi rozwoju i nowe pasje. Dodatkowo wspomnę, że większość zajęć jest bezpłatna. Czekamy również na propozycję kolejnych warsztatów. Są one kierowane dla mieszkańców Nowej Soli i okolic. To my wspólnie tworzymy przestrzeń do twórczego rozwoju. Gorąco zachęcam do współpracy. Do zobaczenia w Nowosolskiej Akademii Rozwoju!

Katarzyna Doszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.