Co się będzie działo w parku w Szlichtyngowej? Gmina dostała ponad 200 tys. na prace, dzięki którym będą miejsca na relaks [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Co się będzie działo w parku w Szlichtyngowej? Gmina dostała ponad 200 tys. na prace, dzięki którym będą miejsca na relaks [ZDJĘCIA]

Eliza Gniewek-Juszczak

Został ogłoszony przetarg na rewitalizację Parku Górczyńskiego. Prace mają ruszyć wiosną. Będzie nowa scena, plac taneczny, oświetlenie i monitoring. Gmina pozyskała na ten cel unijne pieniądze.

- Najwięcej ludzi korzysta z parku od wczesnej wiosny do późnej jesieni i zimą też przychodzi tutaj bardzo dużo osób – opowiada Renata Kubiak, która mieszka tuż obok parku. – Park łączy Górczynę ze Szlichtyn-gową. Tędy idą dzieci do szkoły, ludzie do kościoła czy na zakupy. Chodzimy też z pieskami.

CZYTAJ DALEJ:

  • - Teraz park jest w opłakanym stanie. Jak pada deszcz jest jedno wielkie błoto. Przydałyby się ścieżki - podkreśla Renata Kubiak. - Od wczesnej wiosny do późnej jesieni przychodzi tutaj bardzo dużo ludzi.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.