Łukasz Koleśnik

Co się dzieje w powiecie krośnieńskim

Łukasz Koleśnik

SOBOTA, 9 STYCZNIA

Siatkarze wracają do gry po przerwie
Gubin/Krosno Odrzańskie. A.Z. Iwaniccy, drugoligowa drużyna wraca na parkiet po świątecznej przerwie. Młodzi siatkarze pojadą do Międzyrzecza, aby zmierzyć się z tamtejszym Orłem. To właśnie z nimi krośnianie i gubinianie zdobyli na własnym boisku historyczny pierwszy punkt, urywając przeciwnikom dwa sety. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, ale teraz będzie trudniej. Nasi drugoligowcy zagrają na terenie rywala, który jest zresztą bardzo skuteczny i w swojej grupie zajmuje czwarte miejsce, podczas gdy Iwaniccy wciąż okupują ostatnią pozycję. Trzymamy kciuki za nasz zespół.
a Międzyrzecz, sobotagodz. 18.00.

NIEDZIELA, 10 STYCZNIA

Gdzie zagra Wielka Orkiestra?
Powiat krośnieński. Już 10 stycznia w całym kraju zagra WOŚP. Po raz kolejny zaangażują się również mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. Sztaby zostały utworzone w każdej gminie, m.in. w Gubinie, Osiecznicy, Bobrowicach, Maszewie, Bytnicy oraz w Dąbiu. Ludzie pracują bez wytchnienia na kolejny sukces, który pomoże najbardziej potrzebującym. Czy w tym roku uda się pobić jakieś rekordy?Przekonamy się wkrótce.

SOBOTA, 30 STYCZNIA

Renata Przemyk wystąpi na Poetyckich Rubieżach
Gubin. Na początku roku Gubiński Dom Kultury we współpracy ze stowarzyszeniem PRO Gubin zamknie siódmą edycję coraz popularniejszego festiwalu Poetyckie Rubieże. Na finał udało się zaprosić Renatę Przemyk ze swoim albumem o nazwie „Acoustic Trio”. Wokalistka sprzedała już ponad 500 tys. egzemplarzy swoich płyt. Wystąpi w głównej sali, o godz. 19.00.
a Sala widowiskowa Gubińskiego Domu Kultury, sobota. godz. 19.00. Koszt biletu wynosi 30 złotych w przedsprzedaży, Można go zakupić w Gubińskim Domu Kultury lub bezpośrednio przed koncertem, jednak wtedy za wejściówkę trzeba zapłacić 40 zł.

KROSNO ODRZAŃSKIE

Zamek jednym z punktów na szlaku
Stolica powiatu ma się czym pochwalić. Doceniony został jeden z ich zabytkowych budynków. Chodzi mianowicie o krośnieński Zamek Piastowski, który można zobaczyć na portalu internetowym, dotyczącym turystycznego Szlaku Wina i Miodu. Zgromadzone tam zostały najważniejsze informacje nawiązujące do sztandarowych produktów województwa lubuskiego, czyli oczywiście wina oraz miodu. Wyróżniono aż 44 miejsca w województwie. Wśród takich punktów nie mogło zabraknąć krośnieńskiego zamku. Miasto słynęło kiedyś z uprawy winorośli, dlatego w zabytkowej budowli stworzona została piwnica winiarska, w której znajdują się takie eksponaty jak naczynia i narzędzia do wykonywania win oraz kolekcja butelek szklanych i ceramicznych.
Wśród eksponatów znajdują się wyciskarki do soków i do pozyskiwania moszczu, służącego do produkcji win. Zobaczyć można kolekcję butelek, które mogły być produkowane w hucie szkła w Szklarce Radnickiej już w XVIII w. Zaś w kaplicy zamkowej znajduje się ława winiarska, na której wypisane są sentencje w języku niemieckim związane z piciem wina i nadużywaniem trunków.

GUBIN

Miesiąc rozmów z mieszkańcami
Od 22 grudnia do 26 stycznia, w każdy wtorek, są przeprowadzone konsultacje dotyczące realizacji projektu budownictwa czynszowego przy ul. Sportowej. Spotkania odbywają się w urzędzie miejskim przy ul.Piastowskiej. Prowadzi je inwestor, czyli Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze. Konsultacje trwają od 12.00 do 14.00, w sali numer 209. - Zapraszamy zainteresowanych do skorzytania z tej możliwości - zachęca prezes Zbigniew Bambrowicz.

GRABICE/GMINA GUBIN

Szkolne jasełka o miłości
Uczniowie zespołu szkół w Grabicach przygotowali niecodzienne jasełka. Przedstawienie pod tytułem „Konferencja upadłych aniołów” zaprezentowana przez miejscową młodzież przypomniała, że w Bożym Narodzeniu nie chodzi o zakupy, prezenty i oglądanie telewizji, a prawdziwego, świątecznego ducha, który powinien przynieść czas dla rodziny, refleksję i modlitwę. Było to bardzo mądre i wzruszające przedstawienie, które uczniowie zagrali z pasją i przekonaniem oraz prawdziwie artystycznym zacięciem.

DĄBIE

Dostali wyróżnienie za sołtysów
Partnerstwo Gmin Nadodrzańskich Czerwieńsk-Dąbie-Sulechów otrzymało wyróżnienie w drugiej edycji konkursu „Razem dla rozwoju”, którego celem było wyłonienie najciekawszych przykładów praktycznie stosowanych metod i narzędzi współpracy międzysamorządowej. Aco przyczyniło się do sukcesu partnerskich gmin?Sołtysi. To właśnie ich samorządy wskazały jako najlepsze narzędzie do komunikacji. W jaki sposób? Obecnie Czerwieńsk, Dąbie oraz Sulechów pracują nad projektem, dotyczącym rozwoju gmin. - To strategia na lata, która będzie zawierała różne inwestycje - mówi wójt Krystyna Bryszewska. Łącznikami pomiędzy gminą i mieszkańcami zostali sołtysi 16 wsi. Zadaniem sołtysów było przekazywanie informacji oraz motywowanie mieszkańców do uczestnictwa w warsztatach konsultacjach społecznych.

KROSNO ODRZAŃSKIE

Będzie kolejny strajk pielęgniarek
Jeszcze w tym roku personel szpitala ponownie wyrazi swój protest przeciwko spółce prowadzącej placówkę, czyli Grupie Nowy Szpital. Pracodawca w dalszym ciągu nie wywiązuje się ze zobowiązań i zalega z wypłatą świadczeń socjalnych dla ratowników, pielęgniarek i pracowników socjalnych. Pierwszy protest odbył się przed szpitalem pod koniec września. Drugi będzie miał miejsce 29 grudnia. Tym razem pielęgniarki odstąpią od łóżek pacjentów na dwie godziny.

KROSNO ODRZAŃSKIE

Pomoc dla rodzin wielodzietnych
W Krośnie namawiają przedsiębiorców, aby dołączyli do Karty Dużej Rodziny i zapewnili tym samym zniżki dla mieszkańców. Te przysługują rodzinom posiadającym trójkę dzieci. Karta oferuje system zniżek, z których można skorzystać na terenie całego kraju oraz jest formą pomocy, ułatwiającą funkcjonowanie rodzinom wielodzietnym.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.