Co się dzieje z rodzinną tradycją? Seniorzy chcą odpocząć i zapomnieć, co znaczą garnki i stół, przy którym się biega [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Eliza Gniewek-Juszczak

Co się dzieje z rodzinną tradycją? Seniorzy chcą odpocząć i zapomnieć, co znaczą garnki i stół, przy którym się biega [WIDEO]

Eliza Gniewek-Juszczak

Wielkanocne śniadanie, a dziadek z babcią nad morzem albo w górach. Chcą odpocząć w święta, więc nie ma rodzinnego zjazdu u rodziców. Czasem wyjeżdżają wszyscy razem.

– Kiedy pierwszy raz organizowaliśmy świąteczny wyjazd na Wielkanoc, nie spodziewałem się, że tyle osób będzie zainteresowanych. Okazuje się, że teraz następuje zmiana charakteru świąt. Kto to dyktuje? Młodzi – wyjaśnia Kazimierz Zieliński, wiceprzewodniczący zarządu oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Soli.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.