Cezary Siciński

Co się stało z czwartym królem?

Cezary Siciński

Uczniowie nowosolskiego "Elektryka" zapraszają w niedzielę, 17 stycznia na przedstawienie o czwartym królu i czwartym z Mędrców, który miał powitać Dzieciątko.

Jak wszystkim wiadomo, trzech Mędrców ze Wschodu, zwanych w tradycji Trzema Królami, powitało Dzieciątko i hojnie je obdarowało złotem, mirrą i kadzidłem. Drogę rozświetlała im Gwiazda Betlejemska, a oni sami, Kacper, Melchior i Baltazar doczekali się własnego święta. Ale... czy jesteście pewni, że było ich trzech?

Spektakl „Czwarty Król” opowiada o królu Kasjanie, czwartym z Mędrców, tym który się spóźnił. Czy dramat wędrowca z miasta Saveh jest w stanie wzruszyć do łez pustynny kamień? Czy poświęcenie czasu biednym, pokrzywdzonym i bezradnym to życiowy błąd nie do naprawienia? A może to właśnie droga do zbawienia? Jak zostać bohaterem będąc po prostu człowiekiem, czyli przez karczmę do piekła - odpowiedzi na te pytania będziemy szukali podczas przedstawienia pt. "Czwarty Król", które zostanie wystawione w najbliższą niedzielę, 17 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Nowosolskiego Domu Kultury przez uczniów CKZiU "Elektryk". Bilety kosztują symboliczne 2 zł.

Cezary Siciński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.