Co się stało z leśnikiem? Trwają poszukiwania

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Eliza Gniewek-Juszczak

Co się stało z leśnikiem? Trwają poszukiwania

Eliza Gniewek-Juszczak

Zbigniew Kowalczuk zaginął w czwartek nad ranem

– Zaginął mój mąż Zbyszek. Ktokolwiek go widział, proszę o kontakt z policją – apeluje żona Lidia. Jej mąż wyszedł z domu 26 stycznia. Nie wziął ze sobą telefonu ani okularów... Od tamtej pory nikt nie widział mężczyzny w zimowej, zielonej kurtce i brązowych, wysokich butach.

Codziennie leśnika szukają mieszkańcy, strażnicy miejscy, leśnicy, strażacy, policjanci i pracownicy urzędu miejskiego w Sławie. Wczoraj jedna z grup liczyła około 100 osób, druga – nieformalna – ok. 40. – Do każdej przydzielamy funkcjonariuszy, dzielimy siły i szukamy – mówi asp. sztabowy Sławomir Wojtkowiak z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie i przyznaje, że bardzo trudno jest kogoś szukać, nie mając żadnego punktu zaczepienia... – Może mężczyzna stracił pamięć i dlatego nie można go znaleźć – zastanawiają się sąsiedzi.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu GL i w wydaniu PLUS.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.