Co się w weekend dzieje w powiecie krośnieńskim?

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Co się w weekend dzieje w powiecie krośnieńskim?

Łukasz Koleśnik

Gubin. Od godz. 13.00 na ul. Jana Pawła II zrobi się bardzo świątecznie. Rozpocznie się ósma odsłona polsko-niemieckiej wigilii miejskiej. Na początek wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wystawią jasełka. W tym samym czasie w Gubińskim Domu Kultury odbywać się będą warsztaty plastyczne. O godz. 14.00 Fred Mahro - burmistrz Guben oraz jego gubiński odpowiednik Bartłomiej Bartczak złożą życzenia i zaproszą na bezpłatny poczęstunek. Pół godziny później pojawi się Mikołaj, który przywiezie ze sobą słodkie niespodzianki. Ponadto przez cały czas na jarmarku bożonarodzeniowym odbywać się będzie prezentacja regionalnych produktów .
Plac Jana Pawła II, sobota, godz. 13.00-16.30.

Krosno Odrzańskie. W najbliższy weekend znajdzie się coś dla fanów tenisa stołowego, siatkówki oraz piłki halowej. O godzinie 11.00 ruszy kolejna kolejka Meblostyl Ligi Halowej, która odbywa się cyklicznie w krośnieńskiej hali sportowej. O tej samej porze miejscowi tenisiści zagrają z drużyną z Żagania. I właśnie do tego miasta wyjadą krośnieńscy siatkarze. O zwycięstwo będzie trudno, gdyż rywale zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli II ligi, natomiast A.Z. Iwaniccy są wciąż na szarym końcu. To nie koniec emocji sportowych, ponieważ następnego dnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji zostanie zorganizowany turniej piłki nożnej.
Start - godz. 9.00.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.