Eliza Gniewek-Juszczak

Co się wydarzyło i co jeszcze będzie się działo na drogach w okolicach Nowej Soli?

Nowe drogi w okolicach Nowej Soli Fot. Arch. urzędu gminy Nowa Sól oraz Starostwa Powiatowego w Nowej Soli Nowe drogi w okolicach Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

W środę, 17 stycznia, o godz. 14.00 w Kiełczu odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i przekazanie do użytkowania nowych dróg. Na inwestycję gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ok. 2.1 mln zł. Cały koszt przebudowy dróg to ponad trzy miliony złotych.

Rozbudowane drogi gminne w Kiełczu, to ulice: Szkolna, Lipowa, Szeroka i Poprzeczna. W ramach prac wymieniona została nawierzchnia każdej z jezdni i wzmocnione konstrukcje dróg. Są nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie drogowe - 52 słupy z oprawami LED. Zbudowano też kanalizację deszczową.
Ostatnio zakończył się też remont drugiego odcinka drogi w Stanach. Trwają jeszcze remonty dróg gminnych w Lipinach i Buczkowie.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.