red.

Co słychać na północy regionu

red.

Krótkie informacje z Międzyrzecza, Bledzewa, Lubniewic, Witnicy i Strzelec Krajeńskich.

Międzyrzecz/Skwierzyna/Przytoczna - Wystarczyło hasło, żeby mieszkańcy pomogli przetrwać zimę zwierzakom w przytuliskach
Mieszkańcy zebrali prawie 350 kg karmy dla psów. Akcja trwała od początku grudnia. Przez prawie dwa miesiące chętni mogli przynosić do Salonu Fryzjerskiego dla Psów karmę, zabawki, koce. - Akcja zakończyła się wielkim sukcesem! - podsumowuje organizatorka Judyta Semkło. Do zbiórki dołączyło się Liceum Ogólnokształcące, Przedszkole Kasztanowa Kraina, Tęczowa Akademia, Bajkowy Zakątek, Przedszkole nr 4, Pod Jarzębinką i w Przytocznej. Dary zostały przekazane do schroniska doktora Zenona Jażdżewskiego w Międzyrzeczu i do przytuliska Zwierzęta Niczyje w Skwierzynie.

Bledzew - Kto ma wniosek, musi go dziś oddać
Jeszcze tylko dziś (22 stycznia) do 14.00 w sekretariacie urzędu gminy można składać wnioski o dotacje na usunięcie wyrobów z azbestem, np. eternitowych płyt z dachu. Dotacje są dla mieszkańców, firm, wspólnot mieszkaniowych czy stowarzyszeń. Wzory wniosków i szczegóły programu na stronie gminy bledzew.pl.

Lubniewice - Pogorzelcy cały czas potrzebują pomocy
Nie zapominajcie o pogorzelcach z os. Trzcińce. W grudniu zapalił się tam budynek wielorodzinny. Trzeba go odbudować i pomóc mieszkańcom stanąć na nogi. Akcją kieruje ośrodek pomocy społecznej, tel. 95 755 70 22.

Witnica/region - Sadza w kominie jak tykająca bomba
Co kilka dni strażacy jeżdżą do groźnych pożarów przewodów kominowych. Okazuje się, że niedrożne kanały kominowe to norma, tymczasem gdy temperatura w piecu jest wysoka, sadza może się zapalić. Tak było 14 stycznia w Witnicy, gdzie z pożarem walczyła Ochotnicza Straż Pożarna. Do podobnych akcji potrzeba specjalistycznej drabiny lub podnośnika, żeby dostać się do komina od góry.

Strzelce Krajeńskie - Warto powalczyć o pieniądze
Stowarzyszenia czy nieformalne grupy mogą dostać 5 tys. zł na imprezy i inne projekty. Szczegóły w ośrodku kultury 28 stycznia o 13.00.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.