Łukasz Koleśnik

Co słychać w Gubinie i Dąbiu?

Łukasz Koleśnik

Gubin - Możesz zostać wolontariuszem
Gubiński Dom Kultury ponownie włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy chętny może zostać wolontariuszem. Zgłaszać się można, dzwoniąc pod numer telefonu 68 45582 59 lub 606 317 695). Finał akcji 10 stycznia

Dąbie - Dostali pieniądze z usuwania azbestu
Gmina otrzymała dotację w wysokości ponad 28 tys. zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz wojewódzkiego oddziału NFOŚiGW przeznaczonych do usuwania azbestu w 2015 r.

Gubin - Zabawa mikołajkowa w domu kultury
W najbliższą sobotę, 5 grudnia, o godz. 12.00 rozpocznie się zabawa mikołajkowa, organizowana przez Gubiński Dom Kultury. Prócz słodkich upominków i zabaw z Mikołajem przygotowano jeszcze kilka atrakcji. Wystawione zostanie przedstawienie „Kot w butach”, ponadto na scenie pojawią się też wokaliści GDK, którzy dadzą popis swoich umiejętności.

Gubin - Turniej żaków na Mikołajki
W niedzielę, 6 listopada, o godz. 10.00, w hali zespołu szkół licealnych i technicznych przy ul. Racławickiej odbędzie się piąty mikołajkowy turniej piłki nożnej żaków. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Stowarzyszenie Esquadra gwarantuje nagrody.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.