red.

Co słychać w powiatach nowosolskim, wschowskim i Głogowie

red.

Krótkie informacje z Nowej Soli, Kożuchowa, Sławy, Głogowa.

Nowa Sól - Noworoczna gala operetkowa
W najbliższą sobotę o 18.00 w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się noworoczna gala operetkowa. Wystąpią artyści z Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Bilet 17 zł.

Nowa Sól - Teatr Avis zaprasza na dwa spektakle
W niedzielę 31 bm. w Nowosolskim Domu Kultury Teatr Avis działający przy Liceum Ogólnokształcącym wystawi dwa spektakle. O 16.30 ,,Sztukmistrza”, a o 18.00 ,,Leg(k)”. Bilet na oba przedstawienia 10 zł.

Nowa Sól - Historia polskiej szabli
W najbliższy piątek o 17.00 w muzeum miejskim Włodzimierz Kwaśniewicz zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. ,,Szable z polskiej przeszłości”. Będzie to gawęda o polskich drogach do niepodległości. W. Kwaśniewicz jest znanym i cenionym w Polsce historykiem bronioznawcą i muzealnikiem. Przez wiele lat kierował Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. W najnowszej publikacji prezentuje historię szabli od króla Stefana Batorego do majora Henryka Sucharskiego, obrońcy Westerplatte.

Kożuchów - Walentynkowy konkurs na życzenia
"Wyraź uczucia słowami..." - to tytuł konkursu walentynkowego na najpiękniejsze życzenia, który ogłosił kożuchowski Zamek. Nagrodą są dwa bilety na występ kabaretu Rewers ze Stanisławem Tymem, który odbędzie się w niedzielę 14 lutego w Centrum Kultury. Organizatorzy czekają na propozycje do 12 lutego. Adres: [email protected].

Sława - Pierwsza Sławska Kąpiel Morsów
W niedzielę 31 stycznia o godz. 15.00 rozpocznie się pierwsza Sławska Kąpiel Morsów. Pół godziny wcześniej zaplanowano rozgrzewkę. Wydarzenie to połączone będzie z akcją charytatywną na zakup protez dla Wiktorii.

Głogów - Czarna komedia przez judasza w drzwiach
Do czego służy mały otwór w drzwiach i co ma wspólnego z intrygą? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy wybierając się na spektakl „Wszystko przez judasza”. Ta komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie zagości na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury 6 lutego o 18.00. Bilety kosztują 70 i 80 zł.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.