Co słychać w powiecie krośnieńskim?

Czytaj dalej
Fot. kaboompics/Pixabay
Łukasz Koleśnik

Co słychać w powiecie krośnieńskim?

Łukasz Koleśnik

Weź swoją babcię i swojego dziadka na uroczystości z ich okazji.

Dzień Dziadka i Babci w byłej szkole w Budachowie
W sobotę, 23 stycznia, sołectwo Budachów organizuje obchody Dnia Babci i Dziadka. Odbędą się one w budynku byłej szkoły w Budachowie. Atrakcje rozpoczną się o godz. 16.00. Na pewno będzie wiele występów artystycznych, które przyjdą podziwiać seniorzy.

Pierwszy memoriał Józefa Bartkowiaka w Gubinie
28 stycznia rozpocznie się pierwszy memoriał Józefa Bartkowiaka, byłego dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Gubinie, który zmarł w zeszłym roku. Był też działaczem sportowym, udzielał się zwłaszcza w siatkówce. Podczas obchodów będzie dominować właśnie ten sport. Odbędzie się ogólnopolski turniej juniorów. Przyjadą zespoły z Wrocławia, Nysy, Lubina i Gorzowa Wlkp.

W Dąbiu powstał punkt, w którym pomoc otrzymają osoby pokrzywdzone w przestępstwie
- Dzięki programowi ministerialnemu oferujemy pomoc ludziom pokrzywdzonym w przestępstwie - mówi Joanna Hoffmann-Czyżyk, prezes Lubuskiego Ruchu na Rzecz Kobiet i Rodziny „Żar”. Od stycznia do grudnia tego roku będzie funkcjonował punkt mobilny w Dąbiu, w którym wspomniane osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać pomoc. W ramach programu dostępna jest pomoc prawna, psychologiczna oraz psychoterapia. Ponadto możliwe jest uzyskanie pomocy psychiatrycznej. Pracownicy mobilnego punktu będą też udzielali indywidualnych porad w nauce, będą mogli dać czasowe schronienie. Dla osób, które mają problemy finansowe wspomogą dopłatami do czynszu, żywności, środków czystości czy też odzieży. - Zapraszamy osoby pokrzywdzone do punktu mobilnego w Dąbiu, ul. Szeroka 6 a - mówi prezes.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.