Czesław Wachnik

Co słychać w powiecie świebodzińskim

Czesław Wachnik

Znalazł się chętny na remont ul. Długiej w Zbąszynku. A w Skąpem mieszkańcy mogą starać się o pieniądze. Na jaki cel?

LUBRZA. Superatrakcja za 3 tysiące złotych
W czasie ferii urząd gminy zafundować wycieczkę do Zielonej Góry dla 47 dzieci ze świetlic socjoterepautycznych. Dzieci zwiedziły Centrum Nauki Keplera, zarówno planetarium, jak też centrum przyrodnicze. Bawiły się znakomicie, szczególnie w centrum przyrodniczym, wręcz trudno ich było zaprosić do autobusu. Wycieczka kosztowała gminę około 3 tys. zł. - Warto było wydać te pieniądze - powiedział wójt Ryszard Skonieczek.

ZBĄSZYNEK. Kto wyremontuje ulicę Długą
Miasto zakończyło przyjmowanie ofert od firm, które chcą remontować ulicę Długą. Jak się dowiedzieliśmy, wpłynęło siedem ofert, a najkorzystniejszą złożyła spółka z Międzyrzecza. Opiewa ona na sumę nieco poniżej 1 mln zł, gdy według kosztorysu remont miał kosztować prawie 1,4 mln zł. To oznacza, że gmina zaoszczędzi ponad 300 tys. zł. Podpisanie umowy nastąpi w lutym, a zakończenie prac zaplanowano w listopadzie 2016 roku.

SKĄPE. Można starać się o pieniądze
Wójt ogłosił konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. W tym roku do pozyskania jest 172 tys. zł, a najwięcej, bo 115,5 tys. zł przeznaczono na zadania związane z kulturą fizyczną i sportem. Zainteresowani mogą składać oferty do 19 lutego.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.