Co trzeba wiedzieć przed 1 listopada?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Co trzeba wiedzieć przed 1 listopada?

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie, Międzyrzeczu i Sulęcinie na cmentarz dowiozą nas autobusy. Przy nekropoliach będą też dodatkowe miejsca dla aut.

Najpewniej już w poniedziałek cmentarze w regionie będą zatłoczone. W samo święto w Gorzowie na ul. Żwirową wybierze się - jak co roku - niemal co drugi mieszkaniec.

Gorzów
Na gorzowski cmentarz komunalny we wtorek najlepiej wybrać się autobusem. Pod obie bramy dowozić nas będą autobusy linii: 105 (z os. Staszica), 111 (z ul. Śląskiej), 132 (z Górczyna) i C (z ul. Kosynierów Gdyńskich koło hotelu Mieszko). Każda z tych czterech linii we wtorek będzie darmowa. Linią C i 111 będzie można wybrać się na cmentarz od około 6.00, natomiast 105 i 132 - od 7.00. Powrót wieczorem najlepiej zaplanować przed 20.00, bo po tej godzinie będzie jeździła już tylko linia 111.

Na autobus nie trzeba będzie długo czekać, bo w każdym kierunku będą jeździły co dziesięć minut. A wczesnym popołudniem, gdy zbliżać się będzie tradycyjna msza na cmentarzu (o 14.00), linia C będzie jeździła jeszcze częściej. Uwaga, będzie zawieszony przystanek na wysokości ul. Błotnej, ale za to będzie utworzony tymczasowy na wysokości Multimediów (ul. Kosynierów Gdyńskich).
Wszystkie te linie będą też jeździły w poniedziałek oraz od środy do piątku. Częstotliwość: w większości przypadków - co 20 minut. Płatność za bilety: jak przez prawie wszystkie dni w roku.

Kierowcy dojadą na cmentarz tylko od strony Chwalęcic. Wjazd w ul. Żwirową we wtorek do 20.00 będzie zamknięty. Przy zwiększonym ruchu możliwe, że blokada będzie już w poniedziałek.

Dla przyjeżdżających samochodem będą parkingi przy bramach (przed starą zaparkują niepełnosprawni, a przed nową ci, którzy będą mieli szczęście znaleźć miejsce). Najlepiej będzie zaparkować na placu cyrkowym, na parkingu wodociągów lub wzdłuż ul. Słowiańskiej.

Region
Darmowe autobusy w święto będą też w Sulęcinie (pętla przez miasto do cmentarza i z powrotem o: 9.00, 10.00, 11.30, 12.15 i 13.00, a tylko kursy powrotne o: 14.30, 15.00 i 15.30). Za darmo będą jeździły autobusy w Międzyrzeczu (odjazdy z Obrzyc od 10.30 do 14.30 co godzinę oraz o 14.10, 14.50, 15.30; powrotne od 10.40 do 14.40 co godzinę i o 15.00, 15.40 i 16.20).
Niemal przy każdym z większych cmentarzy będą dodatkowe miejsca do parkowania. W Drezdenku - m.in. na stadionie, w Kostrzynie - przy ul. Ogrodowej, w Skwierzynie - na placu Centrum Kształcenia Praktycznego. W Strzelcach Kraj. - m.in. na łączniku między cmentarzem a Bricomarche. W Słubicach będzie można dojechać na parkingi przycmentarne ulicami: 1 Maja i Kupiecką. Tu pod samą nekropolię dojadą tylko osoby niepełnosprawne.

Przypominamy też, że we wtorek większe sklepy będą nieczynne, więc zakupy radzimy zrobić jeszcze w poniedziałek. Za to znicze czy kwiaty bez problemu będzie można kupić przy cmentarzach.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.