Marta Dudka

Co warte są obietnice w Świdnicy?

Marta Dudka

- Na pierwszej sesji rady gminy zobowiązałem się do czegoś. Teraz uczciwie chcę wam powiedzieć, co z tego wyszło - powiedział wicestarosta zielonogórski Waldemar Kotlarski na sesji w Świdnicy.

- Mieszkańcy za pośrednictwem wójta Adama Jaskulskiego wskazali sześć niezwykle ważnych inwestycji w gminie na terenie należącym do powiatu. Chodnik w Wilkanowie i w Słonem, droga między Drzonowem a Radomią, modernizacja dwóch odcinków dróg w Koźli i Drzonowie oraz budowa chodnika ze ścieżką rowerową w Letnicy - wymienił wicestarosta.

Po czym zdecydował się z nich rozliczyć. - Myśleliśmy, że ostatnią inwestycję uda się zrobić za pomocą pieniędzy z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (taka ścieżka ma powstać między Zieloną Górą a Czerwieńskiem - dop. red.). Niestety to się nie uda - mówił.

Ale w budżecie starostwa są pieniądze na budowę chodnika w Wilkanowie, inwestycja ma ruszyć już w tym roku. Na przebudowę odcinka drogi między Radomią w stronę Drzonowa, do drogi krajowej, jest już wyłoniony wykonawca, który właśnie przygotowuje dokumentację. Na drugi odcinek radni powiatowi mają zaklepać pieniądze w budżecie na projekt. Prace mają ruszyć najwcześniej w 2017 roku.

- Inne inwestycje będziemy sukcesywnie realizować - zapowiedział W. Kotlarski. - Dobrze jest mieć za wicestarostę mieszkańca Słonego.

Marta Dudka

Opiekuję się terenem gminy Świdnica, Nowogród Bobrz. i Czerwieńsk oraz terenem byłej gminy Zielona Góra.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.