Co Was ciekawi? Wszystko, co się dzieje w mieście

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Co Was ciekawi? Wszystko, co się dzieje w mieście

Artur Szymczak

Czy będzie więcej żłobków? Kiedy będzie kładka przy moście kolejowym? Na te i inne pytania odpowiadał prezydent Jacek Wójcicki.

Adriana Doroszczuk: - Jak to jest ze miasto ogłaszało się, że ma dużo mieszkań do remontu, a nikt nie chce ich brać? Zgłosiłam się z mężem z chęcią wzięcia takiego mieszkania to powiedziano nam, że niestety nam nie przysługuje, bo przekraczamy 5 mkw. na osobę. Mieszkamy z teściami na ul. Przemysłowej i tak czekamy na mieszkanie, bo wszyscy są wysiedlani. A chcieli byśmy mieć swój kąt, tym bardziej że teraz urodziło nam się dziecko.
Prezydent Jacek Wójcicki: - Oddajemy coraz więcej mieszkań do remontu i coraz więcej jest na nie chętnych. Każdą sprawę musimy jednak traktować indywidualnie. Dlatego zachęcam panią do opisania swojej sprawy i przekazania jej do kancelarii Urzędu Miasta.

Patryk Nisiewicz: - Od niedzieli kursuje bezpośredni pociąg Krzyż - Gorzów - Berlin. Bardzo dziękuję, że wspierał pan inicjatywę społeczną, gdzie udało się zebrać 5 tys. podpisów pod petycją. Czy mogę liczyć na dalsze działania, żeby pociąg wydłużyć do Piły lub Torunia, jak było w zapowiedziach?
- Obecne uruchomienie pociągu do Berlina to dopiero „jaskółka” przyszłych połączeń komunikacyjnych Gorzowa. Wspieramy i inicjujemy różnego rodzaju działania, które mają nas przybliżyć nie tylko do Berlina, ale także do innych miast w Polsce, m.in. do Torunia.

Jeżeli sytuacja jest bardzo pilna, to zareagujemy i spróbujemy problem rozwiązać. Zachęcam też do aktywności w budżecie obywatelskim

Marcin Klementowski: - Panie prezydencie, czy i kiedy będzie budowa parkingu przy ul. Dow-gielewiczowej 15, 37? Nie ma gdzie parkować.
- W tej chwili nie mamy zaplanowanego zadania w budżecie. Jeżeli sytuacja jest bardzo pilna, to zareagujemy i spróbujemy problem rozwiązać. Zachęcam też do aktywności w budżecie obywatelskim.

Krystian Słowik: - Panie prezydencie, niech pan mi powie, jak mam pracować, gdy nie mam gdzie oddać do żłobka dziecka? Kiedy w końcu coś się zmieni? Brak żłobków i przedszkoli. Absurd. Zarobię 1.200 zł, a opiekunka chce 900 zł.

- W tym roku rozpoczynamy budowę kolejnego żłobka przy ul. Maczka. Tak więc poszerzamy ofertę dla mieszkańców. Kolejne plany przed nami.

Bogumiła Lis: - Jak w tym roku wygląda sytuacja z przyjęciem trzylatków do przedszkoli. Czy liczba miejsc nie została ograniczona z powodu reformy w szkołach?

- Reforma zaskoczyła wszystkich. Robimy wszystko, żeby znalazły się miejsca dla wszyst-kich dzieci. Ciągle zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach.

Artur Szymczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.