Co z odnową Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Co z odnową Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze? [WIDEO]

Marek Białowąs

- Tyle się w mieście dzieje, a o Parku Tysiąclecia władze chyba zapomniały. Kiedy będzie ta rewitalizacja? - pytają Czytelnicy

Do zajęcia się sprawą Parku Tysiąclecia zachęcił nas list od Czytelniczki. Pani Halina (nazwisko do wiadomości red.) poprosiła nas o interwencję w imieniu mieszkańców ul. Wazów, Chrobrego i Krzywoustego.

- Chodzi o Park Tysiąclecia - pisze nasza Czytelniczka. - To jedyna oaza zieleni w centrum miasta. Ma służyć mieszkańcom, którzy pragną odpocząć, posłuchać śpiewu ptaków, upoić się zapachem akacji, lipy czy bzu. Niestety, o tym można tylko pomarzyć. Chodząc po parku rozmytymi przez wodę ścieżkami trzeba uważać na spadające konary, szkło z pobitych butelek oraz wszechobecne psie kupy. O śmieciach, nieskoszonej trawie nie wspomnę. (...) Mała enklawa zieleni w centrum miasta jest w opłakanym stanie.

Rewitalizacja parku była planowana już na 2015 r. W 2014 r. pisaliśmy, że prace nad koncepcją rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze dobiegły końca. Niestety zapowiedzi te nie zostały zrealizowane do dziś.

Czytaj we wtorek, 29 sierpnia, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz też: Winobranie 2017. Znamy program Winobrania! Kto wystąpi w Zielonej Górze?

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.