Co zrobić, gdy za halę w Gorzowie przyjdzie zapłacić 100 mln zł?

Czytaj dalej
Fot. Alan Rogalski
Jarosław Miłkowski

Co zrobić, gdy za halę w Gorzowie przyjdzie zapłacić 100 mln zł?

Jarosław Miłkowski

Budowa hali sportowej miała kosztować 75 mln zł, ale pewnie koszty mogą być nawet w okolicach 100 mln zł. Prezydent chce więc wspólnie z radnymi ustalić, czy budować halę czy skupić się na innych inwestycjach.

Na wstępie uspokójmy: nikt nie powiedział, że hala sportowa w sąsiedztwie Słowianki w ogóle nie powstanie. Nie ma też na razie żadnej decyzji, by budowę odwlec w czasie. Wiadomo jednak, że nad inwestycją, na którą miasto planowało wydać 75 mln zł, zbierają się czarne chmury.

- Budowa hali może kosztować 100 mln zł – mówi prezydent Jacek Wójcicki. To kwota szacunkowa, którą opiera na tym, jak wyglądają przetargi na miejskie inwestycje. Firmy chcą w nich znacznie więcej niż zakładają urzędnicy.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.