Co zrobiły lubuskie uczelnie, żeby przyciągnąć studentów? Teraz pytanie, czy jak oni skończą studia, to zostaną w województwie?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Co zrobiły lubuskie uczelnie, żeby przyciągnąć studentów? Teraz pytanie, czy jak oni skończą studia, to zostaną w województwie?

Eliza Gniewek-Juszczak

Czy województwo lubuskie ma szanse być naukowym zagłębiem dla studentów? Nowe kierunki na UZ mogłyby na to wpłynąć. Więcej studentów ma też Akademia w Gorzowie. Ale czy to wystarczy?

Jakub Szczepański z Żagania, student Uniwersytetu Zielonogórskiego uważa, że to możliwe, aby Lubuskie było zagłębiem naukowym dla studentów: - Mały ośrodek, jakim jest Zielona Góra i to, że nie ma zbyt wiele miejsc na kierunku lekarskim, sprawia, że kontakt pomiędzy studentem , a profesorami jest bardzo dobry i umożliwia realizację projektów naukowych, które często rodzą się w głowach studentów. My jesteśmy tego najlepszym przykładem. Zrobiliśmy odważny projekt medycyny kosmicznej. Mamy wsparcie z uczelni, samorządu województwa, parlamentarzystów.

W poniedziałek radni województwa przyjęli Plan działań na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego na rok 2019. A tymczasem jak radzą sobie uczelnie, ile zmian wprowadziły, aby przyciągnąć młodzież?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.