Co zrobiły lubuskie uczelnie, żeby przyciągnąć studentów? Teraz pytanie, czy jak oni skończą studia, to zostaną w województwie?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Co zrobiły lubuskie uczelnie, żeby przyciągnąć studentów? Teraz pytanie, czy jak oni skończą studia, to zostaną w województwie?

Eliza Gniewek-Juszczak

Czy województwo lubuskie ma szanse być naukowym zagłębiem dla studentów? Nowe kierunki na UZ mogłyby na to wpłynąć. Więcej studentów ma też Akademia w Gorzowie. Ale czy to wystarczy?

Jakub Szczepański z Żagania, student Uniwersytetu Zielonogórskiego uważa, że to możliwe, aby Lubuskie było zagłębiem naukowym dla studentów: - Mały ośrodek, jakim jest Zielona Góra i to, że nie ma zbyt wiele miejsc na kierunku lekarskim, sprawia, że kontakt pomiędzy studentem , a profesorami jest bardzo dobry i umożliwia realizację projektów naukowych, które często rodzą się w głowach studentów. My jesteśmy tego najlepszym przykładem. Zrobiliśmy odważny projekt medycyny kosmicznej. Mamy wsparcie z uczelni, samorządu województwa, parlamentarzystów.

W poniedziałek radni województwa przyjęli Plan działań na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego na rok 2019. A tymczasem jak radzą sobie uczelnie, ile zmian wprowadziły, aby przyciągnąć młodzież?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Szczególnie zajmuje się sprawami Nowej Soli, Kożuchowa i Sławy. Porusza zwłaszcza tematy polityczne, gospodarcze i religijne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.