Copacabana latem będzie jak nowa

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Anna Chreptowicz

Copacabana latem będzie jak nowa

Anna Chreptowicz

Mimo że zima w pełni, kargowska plaża Copacabana nie świeci pustkami. Trwają prace przygotowujące ją do nowego sezonu.

Copacabana to popularne wśród mieszkańców miejsce spotkań, które tętni życiem przede wszystkim w okresie letnim. Jednak mimo że do lata jeszcze sporo czasu, już teraz rozpoczęły się prace, mające na celu jak najlepsze przygotowanie plaży na rozpoczęcie nowego sezonu.

Wzdłuż brzegu Obrzycy pracownicy wycinają trawę zarastającą plażę. - Ta trawa to problem, z jakim zmagamy się co roku. Trzeba ją regularnie wykopywać razem z korzeniami, bo inaczej robi się problem - mówią Tadeusz Przymuszała i Krzysztof Grzelecki, których spotkaliśmy pracujących na brzegu.

Copacabana cieszy się największą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. - Maluchy mogą bez obaw pluskać się w wodzie, bo nie jest głęboko. A dorośli w tym czasie siadają na plaży. Dlatego właśnie wycinamy tę trawę, żeby przygotować miejsce. Przy okazji podczas wykopywania ubywa nieco piasku, który trzeba później dowozić - mówi pan Krzysztof.

Pracownicy wspominają również czasy prawdziwej świetności tego miejsca. - To miejsce już tu było w czasach poniemieckich. Wtedy to nawet przebieralnie były. Ale je porozbierali. I została sama plaża.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.