Coraz bliżej do wyprowadzki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przeprowadzki szkoły do willi Gruschwitza w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Coraz bliżej do wyprowadzki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przeprowadzki szkoły do willi Gruschwitza w Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak

Wracamy do tematu willi Gruschwitza, dawnego właściciela fabryki nici Odra. Dzisiaj jest w niej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale ma być szkoła muzyczna. Jest porozumienie w tej sprawie.

- Zrobiliśmy poważny krok w kierunku powstania w naszym mieście w dawnej willi Gruschwitza w Parku Odry nowej siedziby dla naszej szkoły muzycznej - podkreśla wiceprezydent Jacek Milewski.

Chodzi o zapowiadane, m.in. na łamach GL, zawarcie pomiędzy władzami Nowej Soli, a Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotrem Glińskim porozumienia o współpracy w sprawie realizacji projektu Re Odra - adaptacja zabytkowego budynku byłej willi A. Gruschwitza na Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.