Coraz więcej asfaltu na dawnych torach kolejowych w powiecie nowosolskim. Ale ścieżka nie jest ukończona i nie jest dla motocykli

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski w Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

Coraz więcej asfaltu na dawnych torach kolejowych w powiecie nowosolskim. Ale ścieżka nie jest ukończona i nie jest dla motocykli

Eliza Gniewek-Juszczak

Bardzo zaawansowane są prace przy budowie ścieżki rowerowej w powiecie nowosolskim. Remontowany jest także zabytkowy most w Stanach, aby można było przejechać przez niego rowerem. Starostwo przypomina, że póki inwestycja, nie została zakończona, jest to plac budowy.

Podczas ostatniego spotkania rady budowy wykonawca przekazał, że prace przygotowawcze na całej trasie są bardzo zaawansowane - informuje rzecznik starostwa powiatowego Anna Rybarczyk. - Na odcinku od mostu w kierunku Sławocina przygotowane jest już ok. 90 proc. trasy. Trwają jeszcze prace na przekazanym w styczniu 17-kilometrowym odcinku ścieżki z Nowej Soli w kierunku gminy Kożuchów.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.