Córka Ewy Błaszczyk obudziła się ze śpiączki OŚWIADCZENIE To brednie - mówi aktorka Ewa Błaszczyk

Czytaj dalej
Fot. sylwia dabrowa / polska press

Córka Ewy Błaszczyk obudziła się ze śpiączki OŚWIADCZENIE To brednie - mówi aktorka Ewa Błaszczyk

Córka Ewy Błaszczyk obudziła się ze śpiączki - taka wiadomość obiegła Polskę lotem błyskawicy. Na tę wiadomość znana aktorka czekała 16 lat! Córka Aleksandra reaguje na światło i dźwięk. Informację potwierdziła lekarka z kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie. - Możemy mówić o pełnym wybudzeniu - powiedziała doktor Monika Barczewska cytowana przez TV Republika. Czy to prawda? - To brednie - ucina komentarze - Ewa Błaszczyk. OFICJALNE OŚWIADCZENIE

Córka Ewy Błaszczyk obudziła się ze śpiączki. Wybudzenie ze śpiączki 22-letniej Aleksandry jest faktem - tak informują media plotkarskie. 22-latka miała zacząć reagować na bodźce zewnętrzne. Aleksandra reaguje podobno na dźwięki i wodzi wzrokiem. Informację tę podała TV Republika.

Niestety do wybudzenia droga daleka.

- To nadinterpretacja przez dziennikarzy słów doktor Moniki Barczewskiej. Dziennikarze prawdopodobnie jej nie zrozumieli. Lekarka powiedziała, że punktu widzenia medycznego ( gdzie pacjent nie musi być przytomny, żeby uznać go za wybudzonego) można uznać Olę za wybudzoną - informuje pracownik Fundacji Akogo?

Kilka dni temu pojawiły się plotki o wybudzeniu ze śpiączki Aleksandry Janczarskiej, córki aktorki Ewy Błaszczyk. Prezes fundacji „Akogo?” zdementowała te doniesienia i wytłumaczyła, że proces obserwacji takiego pacjenta trwa nawet pół roku. Dodaje jednak, że u każdej osoby po wszczepieniu stymulatora zauważone zostały dyskretne zmiany na lepsze.

- Ta minimalna świadomość jest progiem do kwalifikacji do wszczepu stymulatora - dodała.

Dziennikarska Anna Morawska z Panoramy w TVP napisała: Zapytałam Ewę Błaszczyk, czy to prawda, że jej córka wybudziła się ze śpiączki. Odpowiedziała: "To niestety prasowe brednie". Apeluję o więcej rozwagi i odpowiedzialności do kolegów po fachu...

16 lat temu wtedy 6-letnia Ola zakrztusiła się tabletką i od tego czasu była w śpiączce.

Córka Ewy Błaszczyk obudziła się

17 maja Ola- córka Ewy Błaszczyk oraz Agnieszka - pacjentka z kliniki Budzik przeszły pionierską operację wszczepienia stymulatora, który ma pobudzić pień mózgu do pracy. To pierwszy zabieg przeprowadzony przez japońskich lekarzy w Polsce.

Ewa Błaszczyk: Nie daję szaleć wyobraźni

Wypadek córki Ewy Błaszczyk

Dzień zaczął się jak zwykle. Bliźniaczki Ola i Mania (ta druga dziś nie chce siadać bez siostry na fotelach) były lekko przeziębione. Nic szczególnego. Obie dostały do połknięcia tabletki. Ola się zakrztusiła i przez kilka pierwszych sekund nie było zapowiedzi dramatu, jakim zakończył się dziecięcy kaszel. Odcięcie dopływu powietrza do płuc, a w konsekwencji tlenu do mózgu doprowadziło Olę na granicę życia i śmierci.

Córka Ewy Błaszczyk w śpiączce, ale jest nadzieja

16 lat temu córka Ewy Błaszczyk, Ola Janczarska, zapadła w śpiączkę. Aktorka jednak nigdy się nie poddała. Założyła fundację i z jej inicjatywy powstała Klinika "Budzik" dla dzieci w śpiączce. Ola wraz z kilkorgiem innych pacjentów przeszła właśnie eksperymentalny zabieg wszczepienia stymulatora ośrodkowego układu nerwowego. To dla niej obecnie jedyna szansa na wybudzenie.

W "Dzień Dobry TVN" o innowacyjnym zabiegu opowiedzieli Ewa Błaszczyk i neurochirurg profesor Wojciech Maksymowicz.

- Japońscy lekarze wykonali już około trzystu takich operacji - powiedziała Błaszczyk. - Jest ponad sześćdziesiąt procent osób, które nawiązują lepszy kontakt ze światem - dodała. - Dalej musimy zbierać pieniądze na te operacje, bo są programem eksperymentalnym - podkreśliła Błaszczyk.

*Plan transmisji z Rio 2016 TRANSMISJE + PROGRAM Z UDZIAŁEM POLAKÓW
*Tragedia w Bytomiu: Mężczyzna zmarł na Rynku. Miał rany cięte
*Fantastyczna zabawa na 90 Festival w Bielsku-Białej ZDJĘCIA
*Salsa pod palmami? Tylko w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.