Jarosław Miłkowski

Cyganie i Polacy są podobni. I jedni, i drudzy w trudnych sytuacjach potrafią się zjednoczyć

Manuel Dębicki, muzyk, artysta, propagator kultury cygańskiej, ambasador Gorzowa Wielkopolskiego, organizator festiwalu Romane Dyvesa, a także - od lat Fot. Materiały prywatne Manuel Dębicki, muzyk, artysta, propagator kultury cygańskiej, ambasador Gorzowa Wielkopolskiego, organizator festiwalu Romane Dyvesa, a także - od lat - działacz na rzecz zwierząt.
Jarosław Miłkowski

Manuel Dębicki, muzyk, ambasador Gorzowa, współorganizator festiwalu Romane Dyvesa, mówi m.in. o tym, jak Cyganie patrzą na Polaków.

- Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma czy jedna są?
- Oczywiście, że są!

- Ale zmiany są zauważalne! Muzyka na festiwalu Romane Dyvesa, która była grana chociażby w latach 90., a która jest grana teraz to zupełnie dwa inne światy. Z tamtego okresu pamiętam więcej tradycyjnych brzmień. Dziś jest grana nowocześnie…

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.