Czarne chmury nad szpitalem. Kolejny prezes odchodzi [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Łukasz Koleśnik

Czarne chmury nad szpitalem. Kolejny prezes odchodzi [WIDEO]

Łukasz Koleśnik

Prezes Zachodniego Centrum Medycznego, Zygmunt Baś odchodzi. W poniedziałek, 31 lipca, złożył wypowiedzenie. Jakby tego było mało, obecni pracownicy szpitala protestują. Dlaczego? Nie chcą, aby w Gubinie funkcjonował odizolowany oddział wewnętrzny.

- Sytuacja od początku była bardzo trudna i skomplikowana - mówi zrezygnowany prezes Zygmunt Baś, który będzie pracował w Zachodnim Centrum Medycznym do końca sierpnia.

Kością niezgody pomiędzy zarządem szpitala, a właścicielami (czyli powiatem i miastem Gubin) była organizacja oddziału wewnętrznego w Gubinie. - Prowadzenie interny w Gubinie jest sprzeczne z jakimikolwiek zasadami ekonomicznymi. Jest to możliwe, jednak koszty utrzymania takiego odizolowanego oddziału są niebotyczne - zaznacza Baś. Do tego dochodzą problemy z kadrą.

Jakby tego było mało, pracownicy szpitala (dokładniej chirurgii i położnictwa) przygotowali pismo, w którym nie zgadzają się na funkcjonowanie oddziału wewnętrznego w Gubinie, twierdząc, że taki szpital długo się nie utrzyma. Czarne chmury ponownie zbierają się nad lecznicą w Gubinie.

Czytaj we wtorek, 1 sierpnia, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Przystanek Woodstock 2017: koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Zaproszenie na konferencję #BYĆ KOBIETĄ On Tour

Spotkanie z Marcinem Prokopem w ramach konferencji #BYĆ KOBIETĄ On Tour

100,00 200,00

W ramach konferencji spotkamy się z Marcinem Prokopem. W rozmowie z Martą Klepką odkryje przed nami swoje pasje i zdradzi kilka anegdot.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.