Redakcja "Gazety Lubuskiej"

Czas na koncert albo taniec

Zespół Lemon wystąpi na dniach Sulechowa. Fot. Paweł Lacheta Zespół Lemon wystąpi na dniach Sulechowa.
Redakcja "Gazety Lubuskiej"

Lemon w Sulechowie, Mieczysław Szcześniak w Zielonej Górze. Zobacz na jakie imprezy warto się wybrać w Lubuskiem.

LemON, Laskowik, Nadija na dniach miasta
Sulechów. Trwają Dni Sulechowa 2016. Dziś o 9.00 w dawnym zborze Przegląd Artystyczny Przedszkoli „Dzieci-miastu”. W tym samym miejscu o 18.00 - Zenon Laskowik z Kabareciarnią. W sobotę: o 12.00 - w zaułku przy dawnym Zborze - III Sulechowski Turniej Łuczniczy, o 14.00 na Placu Ratuszowym - Zlot Pojazdów Zabytkowych i Motocykli, od 16.00 - pokaz Jednostki Strzeleckiej 4046 Sulechów im. I SK Commando, od 15.00 w amfiteatrze VII Prezentacja „Nadodrzańskie Skarby”. O 19.50 w parku SDK mieszanką łemkowsko-polsko-ukraińskiego folku z rockiem i ska porwie Nadija. O 21.00 w amfiteatrze wystąpi zespół LemON z Igorem Herbutem przy mikrofonie. W niedzielę w Ciga¬cicach, w porcie turystycznym i na przystani będą czekały na gości statek „Laguna”, galary.
Sulechowski Dom Kultury, park, amfiteatr, port w Cigacicach, 20-22 maja.
(HAK)

Mieczysław Szcześniak na gali festiwalu FUMA
Zielona Góra. Na ósmą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń: 153. Rada artystyczna pod przewodnictwem kompozytora i dyrygenta Aleksandra Maliszewskiego zakwalifikowała do rewalizacji cztery Lubuszanki. Dziś w Hydro(za)gadce ZOK o laury w konkursie dziecięcym zawalczą Amelia Kiona ze Strzelec Kra¬jeńskich i Nadia Krzyśko z Zielonej Góry, a w konkursie młodzieżowym - Alicja Dawidowicz z Cy¬binki i Weronika Maciejewska z Kożuchowa. Gwiazdami sobotniego koncertu galowego będą Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio.
Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna, sobota, 19.00, bilety (20 i 35 zł) - abilet.pl.
(HAK)

Konwaliowe walce, rumby i pasodoble
Zielona Góra. Szkoła Tańca Gracja świętuje swoje 30. urodziny. Okazale! Oto przed nami sztandarowa impreza szkoły, której wychowankami są wielokrotny mistrz świata Michał Malitowski i wielu innych tancerzy - Konwaliowy Turniej Tańca - Grand Prix Polski. Rywalizację (podzieloną na bloki zależnie od wieku i klasy tanecznej) zakończy niedzielny koncert galowy o 18.00.
Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska, sobota, 9.00, 12.00, 14.30, niedziela, 10.00, 15.00, 18.00 - koncert galowy.
(HAK)

Orkiestry przejdą ulicami miasta
Gorzów Wlkp. W tym roku odbędzie się jubileuszowe, X Spotkanie Orkiestr Dętych Alte Kameraden. W sobotę o 13.30 rozpoczną się koncerty w przestrzeni miejskiej: ul. Ogińskie¬go, ul. Budowlanych, skwer ul. Bohaterów Westerplat¬te, schody przy kościele przy ul. Gwiaździstej, boisko przy ul. Zubrzy¬ckie¬go. Następnie: 15.30 - parada orkiestr od ul. Chrobrego do Placu Grunwaldzkiego;18.00- złożenie kwiatów przy tablicy Carla Teike, ul. Kos. Gdyń¬skich; 19.00 - koncert zespołu Majestic wraz, Park Wiosny Ludów. Niedziela: 14.00-18.30 występy w Parku Wiosny Ludów.
Przestrzeń miejska, sobota, 13.30-19.00, niedziela, 14.00-18.30. Wstęp darmowy.
(SNDR)

Gala finałowa festiwalu Kilara. Zagra Akiko Ebi
Gorzów Wlkp. Festiwal Muzyki współczesnej Kilara promuje młodych twórców zajmujących się interpretacją muzyki XX i XXI wieku. Po tygodniu koncertów i recitali, przyszedł czas na galę finałową. Przy akompaniamencie Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej, zagra Akiko Ebi (fortepian).
Filharmonia Gorzowska, dziś, 19.00, bilety: 22-40 zł.
(SNDR)

Redakcja "Gazety Lubuskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.