Eliza Gniewek-Juszczak

Czas na zajezdnię!

Teren w okolicy ronda Województwa Lubuskiego to na razie hałdy ziemi. Ale za niecały rok będzie tu zajezdnia na miarę XXI wieku Fot. UM Nowa Sól Teren w okolicy ronda Województwa Lubuskiego to na razie hałdy ziemi. Ale za niecały rok będzie tu zajezdnia na miarę XXI wieku
Eliza Gniewek-Juszczak

Do 30 kwietnia 2018 potrwa budowa zajezdni autobusowej. Koszt inwestycji to 11 mln zł. To część ogromnej inwestycji komunikacyjnej

Zajezdnia powstanie przy południowej obwodnicy miasta, obok ronda Województwa Lubuskiego. Będzie składała się m.in. z budynku administracyjno-biurowego, stacji obsługi autobusów czy stacji paliw. Bryła budynku oraz kolory będą nawiązywały do przemysłowego charakteru zabudowy sąsiedniej strefy przemysłowej. Termin wykonania to 30 kwietnia 2018 roku a koszt to niecałe 11 mln zł. Wnioskodawcą projektu jest Nowa Sól a partnerami są gmina Kożuchów, gmina wiejska Nowa Sól, gmina Otyń, gmina Siedlisko i gmina Kolsko. Natomiast partnerem wspierającym jest powiat nowosolski.

Głównym celem projektu jest ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń z sektora transportu oraz ograniczenie odpływu pasażerów komunikacji publicznej w Nowosolski subObszarze Funkcjonalnym. Konieczność realizacji projektu wynika z potrzeby poprawy jakości i wydajności przyjaznego dla środowiska transportu miejskiego, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego oraz integracji różnych form transportu na terenie gmin NsOF.

W ramach tego samego projektu kupionych będzie 27 autobusów, powstaną lokalne Centra Obsługi Pasażerów oraz Centrum Obsługi Pasażerów w Nowej Soli. W tym celu trwa właśnie prace na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Zjednoczenia. Przebudowany zostanie też budynek dworca PKP.

W projekcie jest także: zaprojektowanie i stworzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz zaprojektowanie i stworzenie systemu elektronicznego biletu.

Z inwestycji korzystać będą mieszkańcy Nowej Soli i sąsiednich gmin, do których kursować będą linie autobusowe obsługiwane przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Subbus” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jak również wszystkie osoby przyjezdne korzystające z komunikacji zbiorowej NsOF.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.