Łukasz Koleśnik

Czekanie na pomoc medyczną mogło się skończyć tragicznie. Czy system w powiecie krośnieńskim działa odpowiednio?

Czekanie na pomoc medyczną mogło się skończyć tragicznie. Czy system w powiecie krośnieńskim działa odpowiednio? Fot. arch.
Łukasz Koleśnik

Obywatel Ukrainy, który sprowadził się do Gubina, jest w fatalnym stanie. Wymiotuje co 30 minut, gorączka rośnie z każdą godziną. Jego znajomy dzwoni po karetkę do Żar. Dzwoni do nocnej i świątecznej opieki w Gubinie. Jedni odsyłają do drugich. Z 32-letnim mężczyzną jest coraz gorzej...

Do opisywanej we wstępie sytuacji doszło w poniedziałek, 2 kwietnia, około godz. 21. O zajściu opowiada nam pan Łukasz z Gubina (nazwisko do wiadomości redakcji).

- Kilka dni wcześniej znajomy z Ukrainy przeprowadził się do Gubina. Wkrótce miał zacząć tutaj pracę - relacjonuje mężczyzna. - Już w niedzielę nie czuł się najlepiej. W poniedziałek jego stan się pogorszył. Kiedy było już bardzo źle, to dowiedziałem się o tym przez telefon. Nie było mnie wtedy w mieście. Właśnie wracałem do Gubina. Zadzwoniłem więc po pogotowie.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Danuta W

To już jest nie arogancja urzędasa, to chamstwo w wykonaniu kierownika dyspozytorni pogotowia w Gorzowie.
A kto miał tego człowieka dostarczyć do szpitala?
Najlepsze jest, że za leczenie ludzi biorą się dyspozytorzy pogotowia i to przez telefon.

plus.gazetalubuska.pl

Zaproszenie na konferencję #BYĆ KOBIETĄ On Tour

Spotkanie z Marcinem Prokopem w ramach konferencji #BYĆ KOBIETĄ On Tour

100,00 200,00

W ramach konferencji spotkamy się z Marcinem Prokopem. W rozmowie z Martą Klepką odkryje przed nami swoje pasje i zdradzi kilka anegdot.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.