Jakub Lesiński

Czerwińska wróciła z Węgier ze srebrnym medalem

Emilia Czerwińska zajęła drugie miejsce na Pucharze Świata WAKO w Budapeszcie. W finale przegrała z reprezentantką Austrii. Fot. Materiały SKF Boksing Emilia Czerwińska zajęła drugie miejsce na Pucharze Świata WAKO w Budapeszcie. W finale przegrała z reprezentantką Austrii.
Jakub Lesiński

W stolicy Węgier, Budapeszcie odbył się Puchar Świata federacji WAKO, w którym udział wzięli między innymi reprezentanci Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra. Przemysław Kacieja rywalizował na zasadach K-1 w kategorii wagowej pon. 60 kg.

- „Kaciej” uległ przewadze punktowej w pierwszym pojedynku zawodnikowi z Serbii i uplasował się poza podium - przekazał nam trener SKF, Bogumił Połoński.

Lepiej w rywalizacji poradziła sobie Emilia Czerwińska, która turnieju rywalizowała w kategorii wagowej pon. 65 kg w formule full contact. - W walce półfinałowej spotkała się z reprezentantką Norwegii, z którą wygrała 3:0 - relacjonował Połoński. - W finale czekała na nią bardzo doświadczona i utytułowana przeciwniczka na światowych imprezach Nicole Trimmel z Austrii. Emilia uległa nieznacznej przewadze punktowej i do Zielonej Góry wróciła ze srebrnym medalem - opisywał szkoleniowiec.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.