Czerwony Kapturek, Pinokio i Shrek zachęcali do... czytania!

Czytaj dalej
Fot. UM Nowa Sól
Edward Gurban

Czerwony Kapturek, Pinokio i Shrek zachęcali do... czytania!

Edward Gurban

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowej Soli poprzebierali się we wtorek, 26 kwietnia w różne w bajkowe postaci. Wszystko po to, by zachęcić do czytania książek.

- Nasza akcja, podczas której dzieci z klas piątych i szóstych przebrały się w różne bajkowe postaci, miała na celu przede wszystkim zachęcić najmłodszych uczniów do czytania książek - mówiła nam we wtorek Iwona Nowalińska, organizatorka akcji w Szkole Podstawowej nr 1. Jak opowiadała, starsi koledzy odwiedzali młodszych także po to, aby zachęcać ich do odwiedzania biblioteki szkolnej. Na korytarzach nie zabrakło więc wielu kolorowo przebranych uczniów. Obok znanych od lat kreacji: Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, czy Pinokia, spotkaliśmy także Pippi Langstrumpf, Czarownicę z Hogwarthu i Shreka, który... miał ogromny apetyt na Koziołka Matołka.

Pomysłowość i zaangażowanie „przebierańców” wzbudzały wśród wszystkich ogromny podziw. Dzień bajek to także jeden z elementów projektu „Polubić czytanie”, trwającego przez kwiecień i maj. W jego ramach odbędzie się w szkole także konkurs plastyczny na niezwykłą zakładkę do książki oraz na okładkę do ulubionej książki. Starsi uczniowie przystąpili już z kolei do konkursu na najciekawsze logo biblioteki szkolnej. - Temat czytelnictwa jest realizowany na lekcjach z przedmiotów humanistycznych, godzinach wychowawczych. Wszystko po to, żeby zachęcić do czytania – opowiada pani Iwona.

Jak się dowiedzieliśmy, szkoła realizuje też program MEN pt. „Książki naszych marzeń”. W jego ramach zakupiono szereg pozycji, cieszących się wielką popularnością wśród najmłodszych. W szkolnej bibliotece znalazły się więc wszystkie części Narni, Magicznego drzewa, Baśniobór, Dziennik cwaniaczka, Hania Humorek, Pięciopsiaczki, czy seria o zwierzętach: Zaopiekuj się mną. - Nieraz bywa tak, że dzieci wyrywają sobie książki z rąk – cieszy się nauczycielka biblioteki.

Autor: Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.