Członkowie PiS z powiatu mają zakaz wypowiedzi do mediów

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Renata Hryniewicz

Członkowie PiS z powiatu mają zakaz wypowiedzi do mediów

Renata Hryniewicz

PiS miał wycofać poparcie dla radnej powiatu słubickiego. Szef partii w powiecie zaprzecza i śle SMS-y...

„Wszystkich członków PiS z terenu powiatu słubickiego od dziś (...) obowiązuje bezwzględny zakaz wypowiedzi publicznych, w szczególności do mediów, w imieniu Prawa i Sprawiedliwości. Będzie to możliwe tylko i wyłącznie za moją wcześniejszą zgodą. Przewodniczący Powiatowego Komitetu PiS w Słubicach” - taka informacja obiegła portale społecznościowe w Słubicach. Jak wynika z treści, miał ją napisać Sławomir Dudzis, burmistrz Rzepina a zarazem szef słubickiego Prawa i Sprawiedliwości.

- Z całym szacunkiem, to są informacje wewnętrzne i nie będę ich komentował - mówi nam Sławomir Dudzis.

SMS dostali radni zaraz po tym, jak 22 członków partii w pisemnym oświadczeniu wycofało poparcie dla radnej powiatu Amelii Szołtun. „Jest nam niezmiernie przykro, iż zaufanie jakim obdarzyliśmy panią Szołtun na liście wyborczej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zostało wykorzystane i nadużyte” - napisali.

Reakcją Sławomira Dudzisa było pismo do mieszkańców powiatu. „Oświadczenie podpisało kilkanaście osób, których nie znam, pomimo iż przewodniczącym PiS w powiecie jestem od kilku lat. Oświadczam, że Amelia Szołtun posiadała i w dalszym ciągu posiada pełne poparcie oraz mandat zaufania powiatowych struktur PiS do dalszego działania na rzecz dobra mieszkańców powiatu...”.

Przypomnijmy, radna Szołtun miała stracić poparcie PiS-u po tym, jak opozycja nie dopuściła do uchwalenia budżetu powiatu (radni m.in. nie pojawiali się na kolejnych sesjach). Skutek jest taki, że budżet ustali Regionalna Izba Obrachunkowa - po raz pierwszy w dziejach tej instytucji. W czwartek 4 lutego o godz. 15 kolejna sesja powiatu. Jednym z punków porządku obrad jest odwołanie starosty Piotra Łuczyńskiego.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.