Członkowie PiS z powiatu mają zakaz wypowiedzi do mediów

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Renata Hryniewicz

Członkowie PiS z powiatu mają zakaz wypowiedzi do mediów

Renata Hryniewicz

PiS miał wycofać poparcie dla radnej powiatu słubickiego. Szef partii w powiecie zaprzecza i śle SMS-y...

„Wszystkich członków PiS z terenu powiatu słubickiego od dziś (...) obowiązuje bezwzględny zakaz wypowiedzi publicznych, w szczególności do mediów, w imieniu Prawa i Sprawiedliwości. Będzie to możliwe tylko i wyłącznie za moją wcześniejszą zgodą. Przewodniczący Powiatowego Komitetu PiS w Słubicach” - taka informacja obiegła portale społecznościowe w Słubicach. Jak wynika z treści, miał ją napisać Sławomir Dudzis, burmistrz Rzepina a zarazem szef słubickiego Prawa i Sprawiedliwości.

- Z całym szacunkiem, to są informacje wewnętrzne i nie będę ich komentował - mówi nam Sławomir Dudzis.

SMS dostali radni zaraz po tym, jak 22 członków partii w pisemnym oświadczeniu wycofało poparcie dla radnej powiatu Amelii Szołtun. „Jest nam niezmiernie przykro, iż zaufanie jakim obdarzyliśmy panią Szołtun na liście wyborczej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zostało wykorzystane i nadużyte” - napisali.

Reakcją Sławomira Dudzisa było pismo do mieszkańców powiatu. „Oświadczenie podpisało kilkanaście osób, których nie znam, pomimo iż przewodniczącym PiS w powiecie jestem od kilku lat. Oświadczam, że Amelia Szołtun posiadała i w dalszym ciągu posiada pełne poparcie oraz mandat zaufania powiatowych struktur PiS do dalszego działania na rzecz dobra mieszkańców powiatu...”.

Przypomnijmy, radna Szołtun miała stracić poparcie PiS-u po tym, jak opozycja nie dopuściła do uchwalenia budżetu powiatu (radni m.in. nie pojawiali się na kolejnych sesjach). Skutek jest taki, że budżet ustali Regionalna Izba Obrachunkowa - po raz pierwszy w dziejach tej instytucji. W czwartek 4 lutego o godz. 15 kolejna sesja powiatu. Jednym z punków porządku obrad jest odwołanie starosty Piotra Łuczyńskiego.

Renata Hryniewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.