Człowiek z blizną. Policja poszukuje uciekiniera z Obrzyc

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Gajewska-Ruc
Aleksandra Gajewska-Ruc

Człowiek z blizną. Policja poszukuje uciekiniera z Obrzyc

Aleksandra Gajewska-Ruc

Trwają poszukiwania mężczyzny, który w sobotę 19 grudnia uciekł z oddziału zamkniętego w Międzyrzeczu-Obrzycach.

29-latek ma bliznę na lewym policzku

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, był zamieszany w brutalne zabójstwo z czerwca 2006 r. Piotr K. miał brać udział w zbrodni, do której doszło podczas zakrapianej imprezy w Krakowie. - Mężczyzna został umieszczony w zakładzie postanowieniem sądu w Krakowie - informuje mł. asp. Justyna Łętowska z komendy w Międzyrzeczu. - Wszczęliśmy postępowanie i od zgłoszenia ucieczki przed południem w sobotę poszukiwaliśmy mężczyzny, przeprowadzając kontrole drogowe i patrolując okolicę. Rozesłaliśmy też telegramy do jednostek w całym kraju. Prowadzimy intensywne działania poszukiwawcze - relacjonuje mł. asp. Łętowska.

Piotr K. przebywał na oddziale ogólnopsychiatrycznym

To oddział zamknięty, ale nie ma w nim wzmocnionych zabezpieczeń, jak np. w oddziale dla młodzieży, gdzie budynek ogrodzony jest wysokim płotem z drutem kolczastym. Policja i prokuratura ustalają, jak mężczyźnie udało się uciec i czy ktoś mu w tym pomagał.

Mężczyzna uciekł z oddziału ogólnopsychiatrycznego nr 15 Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu - Obrzycach.
Aleksandra Gajewska-Ruc Mężczyzna uciekł z oddziału ogólnopsychiatrycznego nr 15 Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu - Obrzycach.

Szpital nie komentuje sprawy

Szpital w Międzyrzeczu-Obrzycach poinformował o ucieczce niebezpiecznego pacjenta na swoim profilu na facebooku, ale nie chce komentować sprawy. - Ze względu na prace prowadzone przez policję nie będziemy udzielać informacji na ten temat - ucina Ewa Nowak-Lewicka, dyrektor ds. organizacyjno-eksploatacyjnych.

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.